Zimowa opowieść

W pewną grudniową noc, po raz pierwszy tego roku, na ziemie spadł śnieg...otulając wszystko białym puchem. Piękne płatki iskrzyły w blasku księżyca...Tymczasem w małym domku spały dzieci. Na okienkach ich pokoi mróz malował niezwykłe pejzaże...Stojąca przed domem choinka już nie jest sama, bo ktoś ulepił obok bałwana. Zima śniegiem choinkę przystroiła, teraz z niej piękna panna. W tę noc z bałwankiem mają bal, wśród tysięcy roztańczonych płatków śniegu...A Wy dzieci spokojnie śpijcie, bo w dzień zimowych zabaw czeka moc. Taką Wam dzieci Pani Zima niespodziankę sprawiła.

Takie opowiadanie się mamie wymyśliło do zimowego pejzażu wykonanego przez Hanie.Tęsknicie za zimą? Ja marze,żeby na święta spadł śnieg. Póki co to za oknem szaro,mokro i ponuro. Skąd się wziął pomysł na zimowy pejzaż? Po przeczytaniu "Królowej śniegu" poopowiadałam
Hani i Oliwierkowi jak wygląda świat gdy jest dużo śniegu i jak można się bawić. W trzyletnim życiu mojej córki nie było jeszcze okazji na prawdziwe zimowe szaleństwo.  Hania urodziła się w grudniu więc pierwszą zimę spała opatulona na spacerach w wózku. W tamtym roku u nas nie było w ogóle śniegu i sanki czekają nadal w piwnicy na lepsze czasy. Z tej to przyczyny pofantazjowaliśmy na temat mroźniej zimy. Hania powycinała rożne kształty z białego papieru i serwetki, mama opowiadała i trochę serwetki też wycinała, a córa przyklejała tworząc zimowy obrazek.

Lubię takie spontaniczne, kreatywne prace:D


2 komentarze:

  1. Ciekawa praca :-)
    Ja jakoś za śniegiem nie tęsknię ale na święta faktycznie mogłoby go trochę spaść :-(

    OdpowiedzUsuń
  2. i spełniło się,wreszcie sypał u Nas śnieg

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger