3 miesiąc życia Maluszka

 7 stycznia Oliwierek skończył 3 miesiące...ale to zleciało:)

Co potrafi taki trzymiesięczny maluszek? 
 W sumie to już całkiem sporo:) Pojawia się głużenie, Oli gada po swojemu gdy się cieszy (jak do niego mówimy, gdy widzi twarz bliskiej osoby, lub swoje ulubione zabawki). Bawi się swoimi rączkami:ogląda je,dotyka,wkłada do buzi. Potrafi też chwytać i utrzymywać małe przedmioty. Śledzi wzrokiem, a także szuka źródeł dźwięku. Leżąc na brzuszku co raz dłużej utrzymuje główkę i podnosi ją wysoko. Co mnie zadziwia u mojego dziecka  to fakt,że ciągnie się do siadania. Trochę mnie to niepokoiło,że tak szybko, ale byliśmy wczoraj na szczepieniu i nasza pani doktor powiedziała,że skoro chce to niech ćwiczy,widocznie jest na tyle silny. Oczywiście nie sadzamy go, tylko nasz Synek na leżące się tak podciąga. Taki trzymiesięczny dzidziuś dużo się też uśmiecha, ślini się i robi bańki ze śliny:)

Jak wspieramy rozwój?
Z Oliwierem postępuje tak jak z córcią,gdy była niemowlakiem. Mamy codzienny rytuał masażu i ćwiczeń. Pilnuje tego i zawsze przed kąpielą, na golaska masuje całe ciało.Zaczynam od główki, a kończę na stopkach. Podczas masażu mówię rożne wierszyki np. gdy zajmuje się dłonią i paluszkami to mówię "Tutaj sroczka kaszkę ważyła...", gdy masuje plecy "Idzie pająk do góry..." lub" Idzi rak nieborak...", gdy Oliwierek dotyka naprzemiennie rączką kolana to śpiewam "Panie Janie..", kiedy dotyka swoje dłonie to "kosi, kosi łapki..."Maluszek lubi słuchać głosu mamy,ale też zapamiętuje pewien schemat, wie co stanie się za chwile. Mówienie do dziecka jest bardzo ważne, mówmy do niemowlaków jak najczęściej. Moja córka w wieku 2 lat mówiła już płynnie,pełnymi zdaniami, zaczęła chodzić gdy ukończyła 10 miesięcy. Uważam,że systematyczna i przyjemna praca,zabawa z maluszkiem przynosi piękne efekty. Oprócz masaży dłońmi i różnymi fakturami,materiałami robimy też ćwiczenia np. : leżenie na brzuszku, dotykanie lewą rączką prawego kolana i odwrotnie, chwytanie zabawek, grzechocze zabawką raz prawej,raz z lewej strony, a synek odwraca główkę tam gdzie w danej chwili słyszy dźwięk, w leżeniu na brzuszku ćwiczymy delikatny obrót na bok bądź plecy i odwrotnie. Czytam też bajki i śpiewam choć niestety talentu do tego nie mam. Nosimy naszego niemowlaka,tulimy,kołyszemy, całujemy, karmę go piersią na zawołanie, bardzo Go wszyscy kochamy i dajemy mu to poczuć :)

To obecnie ulubione zabawki mojego synka


grzechotki,szeleszcząca,kolorowa książeczka i nasz nr 1, właściwie synka to karuzela z pluszowymi bohaterami"Kubusia Puchatka". Śmieje się do tych misiów i zawsze "wytrzeszcza" oczka z zaciekawienia, a gdy przestają się kręcić to zaraz woła,żeby mu włączyć hehe

Zobaczcie mojego trzymiesięcznego mężczyznę :D Rośnie jak na drożdżach. Ma już 71 cm długości 6,4 kg

 

 Jak Wy bawicie się z Waszymi niemowlakami?

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Boże jak ten czas szybko leci... My już ledwo pamiętamy jak to było jak Julki miały 3 miesiące a mają niecałe 11.... Duży ten Twój mężyzna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. leci,leci, moja córka też nie dawno miała 3 miesiące,a tu bach i już minęły 3 lata. Duży po tacie :D pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 3. Ale wysoki ten Twój mężczyzna, nie zwalniaj tempa Oliwier, pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w takim tempie to nie długo siostrę przerośnie hehe pozdrawiamy

   Usuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger