Bal maskowy- pomysły na karnawałKarnawał to czas balów i zabaw, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Sama pamiętam jak wyczekiwałam na szkolny bal przebierańców :D Z racji tego, że H. nie chodzi obecnie do przedszkola wpadłam na pomysł żeby urządzić namiastkę przygotowań do karnawałowej zabawy. 
Zawsze urzekały mnie filmowe ekranizacje z motywem balu maskowego i z tym "dawnym" przyjęciem zapoznałam dziś moją księżniczkę. 
Przygotowałyśmy najważniejszy element stroju,jakim jest maska

Wzór wycięłam z kolorowego brystolu, następnie Hania ozdabiała je piórkami i brokatem. Za pomocą taśmy dokleiłam z tyłu rurkę do napojów, tak by można było trzymać maskę w dłoni.
Taka praca rozwija kreatywność, zdolności manualne i estetyczne. Dodatkowo zabawy piórkiem takie jak delikatny dotyk relaksują oraz rozwijają zmysł dotyku. Dmuchanie na piórko jest świetnym ćwiczeniem oddechowym i rozwijającym wymowę. Możemy bawić się na wiele sposobów np. spraw, aby piórko pofrunęło jak najwyżej, dmuchaj przez słomkę tak by piórko posunęło się jak najdalej,. wszystkie te zabawy sprawiają dzieciom wiele radości.


Maski gotowe, zatem zakładamy suknie i tańcujemy. Księżniczce H. podobało się "ukrywanie" za maską, nikt nie wiedział że to Ona się za nią kryje ;)

A Wasze dzieciaczki wybierają  się w tym roku na bal przebierańców? Za kogo chcą się przebrać?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger