Wielkanocne zabawy z literami

Wielkanocny klimat to świetna okazja, by pouczyć się literek. Jajeczka, pisanki są świetne do nauki i zabawy:) Zobacz szybkie i proste edukacyjne zabawy dla najmłodszych dzieci. Zdążysz je przygotować i pobawić się z dzieckiem, gdy wielkanocna baba będzie w piekarniku ;) 
Pierwsza zabawa to świetny sposób, aby pomóc dziecku poznać pisownie jego imienia , uczyć się liter z których się składa, a także ćwiczy rozpoznawanie tych samych znaków. Zwróćcie uwagę, by dziecko zaczynało układać literki od lewej do prawej. Dzięki temu kształtujemy u dziecka poprawny kierunek czytania.

 Na kartonie napisałam imię mojej córki w "jajkach", takie same jajka z literkami wycięłam. Zadanie polegało na ułożeniu swojego imienia na szablonie.
Druga zabawa to sylaby

Wycięłam duże jajka i napisałam sylaby na górze i na dole "pisanki". Następnie rozcięłam jajka na pół. Pomieszałam skorupki jajek. Zadanie Hani polegało na dopasowaniu dwóch pasujących do siebie skorupek z takimi samymi sylabami. Podczas zabawy czytałyśmy sylaby.


Przestawione zabawy ćwiczą nabywanie i rozwijanie umiejętności czytelniczych, spostrzegawczość oraz koordynacje ręka- oko. 

Kto z Was stosuje sylabową metodę nauki czytania?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger