Kreatywna zabawa w sklep- SKLEP Z LITERAMI

Pamiętacie zabawe w sklep? Link kreatywna zabawa w sklep
Dziś kontynuacja:D W asortymencie sklepu pojawiły się literki. Mały Oliwier z racji tego, że nie potrafi mówić, przychodził do "Sklepu u Hani" z listą zakupów od mamy. Na karteczkach napisałam sekwencje samogłosek np. "AAA", "AU", "AOU","AIEU" itp. Oli dawał listę zakupów Hani, a ona czytała, układała odpowiednie literki, kasowała, liczyła ile należy zapłacić. Musiała liczyć ilość literek np. za 3 literki należało zapłacić 3 pieniążki. Była też zamiana ról, ja sprzedawałam, a Hania kupowała.Rozpoczęłam uczyć Hanie metodą symultaniczno- sekwencyjną link etapy nauki czytania. Ktoś z Was ma doświadczenia związane z tą metodą?
Wcześniej uczyłam Hanie poznawać litery i słowa jej najbliższe. Takie jak jej własne imię, nasze imiona, słowa mama, tata. W pokoju zawiesiłam cały alfabet, żeby "oswajała się", "zaprzyjaźniała" z literkami.

Kiedyś bawiłyśmy się już w sklep z literkami, tylko zadaniem Hani było zakupienie literek do swojego imienia.Zabawa w sklep z literkami w naszym przypadku świetnie się sprawdziła. Ja polecam wszystkim małym "literkowym zjadaczom" zakupy w takim sklepiku.

2 komentarze:

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger