Pajęczyna na łące- babie latoZainspirowani pięknem przyrody stworzyliśmy własną łąkę z pajęczą nicią :D Mam nadzieje, że lubicie przeplatanki bo dzisiejsza praca opiera się na tej twórczej zabawie ze sznurkiem.


POTRZEBUJEMY:
- brystol
- włóczkę lub sznurówkę
- dziurkacz
- plastelina
- nożyczki

ETAPY PRACY:

1. Z brystolu wycinamy koło

2. W kole robimy dziurki dziurkaczem w różnych odległościach, tak by powstała nam przeplatanka3. Przewlekamy włóczkę przez dziurki. Tworzymy w ten sposób pajęczynę, a na jesień babie lato.

Przeplatanie włóczki


łąka z pajęczyną
4. Łąka gotowa więc czas przygotować jej mieszkańców. W tym celu lepimy dowolne owady z plasteliny. Mogą być pająki, ale może być też wersja łagodniejsza pełna motyli, biedronek, pszczółek.

lepienie z plasteliny

5. Gotowych mieszkańców łąki umieszczamy na naszym kole, lub na włóczce.6.   Babie lato, łąka i jej mieszkańcy gotowi
 
Dzięki przeplataniu "babiego lata" doskonalimy sprawność manualną dziecka. Kształtujemy jego wyobraźnie twórczą i wrażliwość estetyczną poprzez układanie kompozycji przedstawiającej łąkę i jej mieszkańców.

Moim dzieciom ta zabawa sprawiła wiele radości. Oliwierek cały czas asystował siostrze, podglądał, zgniatał i zabierał to co aktualnie miał w zasięgu ręki. Zobaczcie jak się cieszą moje Skarby :DHani tak się spodobało, że bawiliśmy się w to dwa dni. Ja się tym bardziej cieszę bo to wspaniałe ćwiczenie paluszków mojej trzylatki. Polecam takie przeplatanki własnej roboty, kto spróbuje ten się przekona, jaka to wartościowa, wesoła i przyjemna zabawa :-)

"Babie lato" to wrzesniowy temat blogowej inicjatywy- 12 sekretów http://tosioweigraszki.blogspot.com/2015/09/12-sekretow-babie-lato.html

6 komentarzy:

 1. Bardzo fajna zabawa :) Już od dłuższego czasu planuję takie przeplatanki. Teraz na pewno to zrealizuję. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. cieszę się, że się podoba:) mojej córce i dzieciom w przedszkolu bardzo przypadła do gustu ta zabawa. Podeślij zdjęcie swojej przeplatanki:)pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. W jednej pracy połączenie wielu różnych technik, wycinanka, przeplatanka, lepienie z plasteliny, bardzo fajny pomysł :) Już wiem, że będę częściej tu bywać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. będzie mi bardzo miło, zapraszam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger