W świecie legend "O hejnale mariackim" - trąbka


Czytania legend ciąg dalszy... Tym razem zapoznaliśmy się z legendą "O hejnale mariackim". Ja jestem zakochana w Krakowie, dlatego też z przyjemnością poznaje z dziećmi historie jakim owiane jest to miasto. Mam nadzieje, że już wkrótce wybierzemy się tam całą rodzinę i moje dzieci zwiedzą miasto smoka wawelskiego:)

Po przeczytaniu legendy, obejrzałyśmy z córeczką dwa filmy na you tube.


                                    

Muszę przyznać, że treść legendy Hania wspaniale przyswoiła. Dzięki tym filmikom zobaczyła troszkę Kraków i co najważniejsze usłyszała hejnał:) Jak się pewnie domyślacie zrobiłyśmy też trąbkę.

POTRZEBUJEMY:
- rolkę po ręcznikach kuchennych
- tekturkę
- bibułę
- kredki, pastele lub farby
- klej, nożyczki

1. Z tekturki wycinamy większe  koło, a także środek wielkości rolki. Wycinamy też owal, który ma być rączką służącą do trzymania trąbki. Wycięte elementy kolorujemy. Możemy użyć kolorowego brystolu, wtedy kolorowanie odpada ;)

wycinanie kołakolorowanie wyciętego koła i owalu
 2. Smarujemy rolkę klejem i owijamy bibułą.3. Wycięte koło nakładamy na naszą rolkę, a z boku przyklejamy rączkę do trzymania trąbki.


gotowa trąbka

Po zrobieniu trąbki przyszedł czas na zabawę. Hania od razu wcieliła się w role hejnalisty z wieży mariackiej. Weszła na swoje łóżko piętrowe i z okienka wypatrywała zagrożenia. Role Tatarów odgrywałam ja z Oliwierkiem ;) W obronie miasta pomógł nawet smok wawelski ;)


Na koniec dnia usiadłyśmy jeszcze z Hanią przy stoliku, wzięłyśmy kartki, pastele i każda z nas narysowała Kraków. Poniżej jest obrazek córeczki. Widać na nim żółtego smoka wawelskiego, siedzącego w jaskini. Nad jaskinią płynie Wisła, dalej znajduje się droga, a w kąciku kartki Hania narysowała wieże mariacką z okienkami:)


7 komentarzy:

 1. Pozdrawiam całym sercem miłośniczkę Krakowa! Też kocham to miasto :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widzę, że Kraków skradł nie tylko moje serce ;) dziękuje i również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Trąbka pierwsza klasa... A filmiki pokaże dzisiaj Córci, bo akurat w szkole jest na etapie poznawania tego miasta :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trąbka to świetny pomysł i hałasu nie za wiele ;) Tylko ten robiony buzią!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger