Gra sokole oko- samogłoski i sylaby

Utrwalamy  z Hanią samogłoski i zaczynamy wprowadzać sylaby. A jak wiadomo, nauka ma być zabawą więc kreatywna mama zrobiła dla swojego dziecka grę "Sokole oko" . Zadaniem gracza jest odnalezienie odpowiednich kartoników i ułożenie ich na planszy. Można grać na czas np. kto szybciej ułoży całą planszę. W drugiej wersji zwycięża ten gracz, który ułożył więcej kartoników na planszy. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Sokole oko", co oznacza, że ma najlepszy i najbystrzejszy wzrok :D

Moja plansza jest dwustronna. Na jednej stronie są samogłoski, a na drugiej sylaby.
Do planszy zrobiłam zestaw kartoników z takimi samymi literkami.


Gra jest atrakcyjna dla dziecka ponieważ chce ono zdobyć tytuł "Sokole oko". Starsze dzieci też powinny się nią zainteresować bo wcale nie tak łatwo odnaleźć z pośród wymieszanych kartoników ten odpowiedni.

Wartości edukacyjnych jest wiele: dziecko ćwiczy  spostrzegawczość, refleks, zdolność koncentracji. W zależności od stopnia  umiejętność malucha, może on zapoznawać się z literkami i sylabami,uczyć się ich, albo utrwalać. Oczywiście grę można zrobić z dowolnymi sylabami, pojedynczymi literkami bądź zrobić wersje do nauki kolorów lub liczenia. Bawcie się dobrze i zawalczcie o miano "Sokolego oka"

6 komentarzy:

 1. super zabawa! Właśnie taką przygotowałam synkowi z zabawami sylabami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widac lubimy podobne zabawy;-) pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna gra i tak niewiele potrzeba do jej wykonania. Brawo dla Hani, bo super sobie poradziła z dopasowywaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dokładnie wystarczą dwie kartki z bloku, nożyczki i coś do pisania ;-) Hania plansze z samogłoskami ułożyła bardzo szybko, bo znała wszystkie literki. Natomiast z sylabami potrzebowała już więcej czasu,ale udało się i zdobyła tytuł "Sokole oko", a dumna była z tego bardzo:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny pomysł... Może też coś w tym stylu przygotuje ale ciut trudniejsze... Np na planszy obrazki a na kartonikach słowa... Pomyśle ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. no tak Twoja córa potrzebuje już wyżej postawionej poprzeczki:D na pewno coś odpowiedniego i ciekawego wymyślisz;-)

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger