Ślimak z papierowego talerzyka

"Ślimak, ślimak wystaw rogi.." ten znany i lubiany wierszyk towarzyszył nam przy pracy plastycznej, którą dziś zaprezentuje.Razem z dziećmi robiliśmy ślimaki. Ostatnio obserwowaliśmy je jak pełzają na działce więc zawitały one również u nas w domu. To będzie dla mnie sentymentalna praca, ponieważ Oliwierek pierwszy raz malował sam-  dziesięcioma palcami. Hania malowała pędzlem, ale gdy zobaczyła brata to też postanowiła zanurzyć palce w farbie i  nimi barwić "muszlę" ślimaka.  Teraz już opisuje o co chodzi z tym ślimakiem...


POTRZEBUJEMY:
- farby plakatowe, pędzel
- talerzyk papierowy
- brystol
- klej lub taśmę dwustronną
- nożyczki
- ewentualnie kredki

ETAPY PRACY:
1. Z kolorowego brystolu wycinamy nogę wraz z głową i czułkami ślimaka2. Najlepszy i najważniejszy etap pracy: malowanie papierowego talerzyka.
Odwracamy talerzyk, dajemy dziecku farby i pędzel, lub moczymy paluszki w farbie i dajemy dziecku czas na swobodną twórczość. Oczywiście pilnujemy maluszki. Gdy talerzyk będzie kolorowy, odkładamy go do wyschnięcia.


3. Przyklejamy talerzyk do ciałka ślimaka. Możemy to zrobić za pomocą dobrego kleju lub taśmy dwustronnej.4. Rysujemy kredkami lub farbami oczy i uśmiech ślimaka.5. Ślimaczki gotowe


Takie ślimaczki wspaniale ćwiczą sprawność manualną i rozwijają kreatywność dziecka. Potem dzieciaczki mogą się nimi bawić,albo można je wywiesić na tablicy z pracami plastycznymi przedszkolaków.

12 komentarzy:

 1. Sympatyczne ślimaczki powstały...:-) I widać że Oliwier zadowolony z takiej zabawy :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Papierowy talerzyk ma bardzo wiele zastosowań :-) Fajne slimaczki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tak, kreatywna mama znajdzie jego tysiąc zastosowań :-)

   Usuń
 3. Super :) Dokładam do mojego banku pomysłów, przyda mi się w pracy a jak moja córeczka podrośnie, to też zmajstrujemy ślimaka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że się przyda :D Robiłam kiedyś takie ślimaki z dziećmi w przedszkolu i wyszło pięknie. Każdy ślimak był inny, a wszystkie razem wywieszone na tablicy wyglądały super

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny pomysł. :) Oli lubi rysować, więc na pewno go zrealizujemy w przyszłości. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już komentowałam na fb, ale tu tez zaznaczę swoją obecność i tu: bardzo fajne poomysły na rozwijanie kreatywności. Buzia!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale jesteście kreatywni !!! Mam nadzieję, że mi również uda się wymyślać i wdrażać w życie takie świetne pomysły

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. miło przeczytać taki pozytywny komentarz, dziękuje i zapraszam jak najczęsciej

   Usuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger