ZOO i Afrykarium we Wrocławiu

Ostatnio byliśmy na pierwszej większej wycieczce Oliwiera. Wybraliśmy się do zoo we Wrocławiu link zoo Ogród zoologiczny zwiedzałam już wiele razy, Hania była tam już czwarty raz, ale nowością dla nas było afrykarium .

" Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo."
Zrobiło ono na nas wszystkich wielkie wrażenie. Hania z ogromnym zainteresowaniem przyglądała się rybom pływającym w pięknych akwariach. Była wręcz"przyklejona do szyby". Oliwier wciąż mówił "Ooo, Oooo". Ja czułam się jakbym była uczestnikiem filmu przyrodniczego.  Podziwiając piękno wodnego świata, towarzyszyła nam egzotyczna muzyka, brakowało tylko głosu pani Czubówny:)

  Reszta zoo również była ciekawa dla dzieci. Hania jeździła na kucyku, uczestniczyliśmy w karmieniu kotików, Oliwier pierwszy raz widział wiele różnych gatunków zwierząt.  Dla dzieci wspaniałą atrakcją jest również Dzieciniec, gdzie można zobaczyć, pogłaskać i karmić np. kozy. Oliwierek był tak zaciekawiony, że zasnął dopiero na końcu zwiedzania. Na wycieczkę do wrocławskiego zoo trzeba sobie przeznaczyć kilka godzin bo jest na prawdę co oglądać. Oceanarium, motylarnia, pingwiny, kotiki, piękny basen z fokami, restauracja na "wraku statku", dzieciniec i wiele innych atrakcji. Choć bilet nie należy do najtańszych to uważam, że warto. Moim zdaniem wrocławski ogród zoologiczny jest zadbany, nowoczesny, przyjazny zwierzętom i zwiedzającym.

Nasza wycieczka była bardzo udana. Dzieci i rodzice zachwyceni. Wróciliśmy do domu z pluszową płaszczką o imieniu Wąsik:D Hania na pytanie co najbardziej Ci się podobało, odpowiada "Wszystko". Na pewno pojedziemy tam jeszcze nie jeden raz :)

 
12 komentarzy:

 1. Być może w tym roku też się tam wybierzemy :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja we wrocławskim zoo jestem z moją Ulą średnio raz w miesiącu i uwielbiam patrzeć na nią i na jejreakcje na zwierzęta.
  Polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To macie pewnie roczną kartę wstępu. Super, że tak często obserwujecie zwierzaki.Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 3. Najważniejsze że Dzieciaki zachwycone, bo oto chodzi w takich wycieczkach... :-) Ja w sumie ostatni raz w ZOO byłam z Córcią ze 3 lata temu... Trzeba nadrobić... Ale do tego we Wrocławiu mamy za daleko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To koniecznie musicie się wybrać znowu :-) szkoda, że macie za daleko bo na prawdę robi wrażenie nie tylko na dzieciach:-)

   Usuń
 4. Słyszałam już o tym miejscu. Na zdjęciach wygląda super! :) Bardzo chciałabym tam pojechać z dzieciakami. Widać, że Twoje maluchy były zachwycone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W rzeczywistości też jest super:-) Zarówno dzieci, jak i my byliśmy zachwyceni. Na przemian z mężem mówiliśmy "Patrz na to". Oceanarium nas urzekło. Życzę udanej wycieczki i obyście się wybrali na nią:)

   Usuń
 5. we wrocławskim ZOO byliśmy kilka lat temu, ale wtedy Młody był za młody i bardziej ciekawił go plac zabaw niż zwierzęta.... musimy zrobić powtórkę ...

  OdpowiedzUsuń
 6. zoo się bardzo zmieniło więc warto pojechać jeszcze raz

  OdpowiedzUsuń
 7. Po zdjęciach widać, że dzieci były zaciekawione;) Oj tak, zoo dziś wygląda jeszcze lepiej. Jest co zwiedzać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo nasze zoo i kochane hipcie. Widać, że dzieciaczkom bardzo się podobało. Wszyscy kochają nasze zoo :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger