Niecodzienne użycie pojemników na jajka = 5 zabaw dydaktycznych


Niecodzienne użycie pojemników na jajka, bo wykorzystane do celów zabawowych i edukacyjnych. Większość z Was zapewne wie, że z wytłaczanki do jajek można zrobić różne plastyczne cuda. My dziś jednak pokażemy inny sposób na wykorzystanie tych niemalże uniwersalnych opakowań.
Zobaczcie 5 zabaw dydaktycznych z pojemników na jajka
1. ZABAWA DLA MALUCHÓW


 Pudełko na jajka wykorzystaliśmy jako zabawkę dla 10 miesięcznego Oliwiera. Do środka włożyłam drewniane klocki i pozwoliłam Oliwierkowi na swobodną zabawę. Manipulował  klockami, wysypywał je, wkładał oraz bawił się pudełkiem.
2. ODWZOROWANIE


Na kartce narysowałam 10 kolorowych kształtów. Zadaniem dziecka jest ułożenie klocków w wytłaczankach według wzoru na kartce. My skupiliśmy się na kolorze. Zabawa ćwiczy rozpoznawanie kolorów,kształtów, rozwija percepcje wzrokową oraz koordynacje wzrokowo- ruchową.3. LICZENIE

 Na kartce rysujemy kropki, dziecko ma zaś włożyć tyle samo klocków do wytłaczanek. Rozwijamy umiejętność liczenia, percepcje wzrokową oraz koordynacje wzrokowo- ruchową. W tej zabawię Hania przemieniła pudełko na jajka w "laptop".

4.DODAWANIE

Na kartce napisałam zadanie i narysowałam kropki. Dziecko wkłada odpowiednią ilość klocków do wytłaczanek i je przelicza.

5.ODEJMOWANIE

Podobną zabawę można zrobić z odejmowaniem.
W tych zabawach kształtujemy umiejętność dodawania i odejmowania.Jak podobają się Wam nasze pomysły na użycie pojemników na jajka?

1 komentarz:

  1. Świetne zabawy (y) muszę pomyśleć o podobnych z najmłodszym Smykiem :D

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger