Świat Dinozaurów - makieta

Kto czyta nasz blog, ten wie, że Hania uwielbia dinozaury. Mamy dosyć duży zbiór zabawkowych dinusiów. Są to ulubione zabawki mojej córki. Oliś ma kilka gumowych egzemplarzy, za którymi szaleje nasz pies. Gdy tylko usłyszy ich piszczenie, zjawia się w pokoju i próbuje zabrać sobie zabawkę i się nią bawić. Zresztą zobaczycie sami, bo udało się cyknąć zdjęcie naszemu pieskowi.Pomysł na stworzenie prehistorycznego świata zjawił się niespodziewanie. Pewnego chłodniejszego, deszczowego dnia, wodzeni zainteresowaniem Hani do dinozaurów, postanowiliśmy zrobić ich krainę.  W zasadzie do wykonania makiety użyć możemy  wszystko co mamy aktualnie w domu.
My wykorzystaliśmy karton, bibułę, brystole, włóczkę, folie z opakowania wody mineralnej, kredki, klej, nożyczki, taśmę. Zarówno pomysł na zabawę, jak i wykonanie było mega spontaniczne.

Nasza makieta jest dosyć spora, bo zajęła pół pokoju. Dzięki temu dzieci mogły na niej siedzieć i po niej chodzić. Było też wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich dinozaurów. Makietę każdy może wykonać według własnego pomysłu. Nasz Świat Dinozaurów powstawał głównie według projektu Hani. Czerpała ona inspiracje ze swej wiedzy i wyobraźni. Najpierw rozłożyłam duży karton na podłodze. Następnie razem z córką doklejałyśmy wulkan, trawę z bibuły, paprocie, drzewo, rzekę. Hania przygotowała również gniazda z wełny i poukładała jaskinie ze skamielin, które kiedyś zrobiliśmy z masy solnej. Pokolorowała też karton kredkami. Na końcu poukładała dinozaury. Po kreatywnym tworzeniu przyszedł czas na zabawę. Bawili się wszyscy- Hania, Oliwier, mama, tata i nawet pies :D Moje dziecko bawi się dinozaurami pozytywnie tzn. jest mama, tata dinozaur oraz ich dzieci. Wszystkie postacie są przyjaciółmi.Razem się bawią, grają w piłkę skałą, jedzą liście i obiadki przygotowane przez Hanie.


Szczerze polecam taką swobodną i twórczą zabawę. Rozwija ona kreatywność, zdolności manualne, uczy współpracy i poszerza wiedzę o dinozaurach i czasach w jakich żyły.

Podobne:
 ZABAWA I NAUKA http://mamanapelnyetatho.blogspot.com/2015/05/dzisiejszy-post-jest-efektem-inspiracji.html
WYCIECZKA http://mamanapelnyetatho.blogspot.com/2015/06/dinopark.html

9 komentarzy:

 1. Ciekawe zainteresowanie jak dla dziewczynki. Makieta świetna i widać, że w głównej mierze stworzona przez dziecko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda, że zainteresowania me nieprzeciętne...woli dinozaury i auta od lalek itp.

   Usuń
 2. Cudowna ta Wasza kraina :) Chomikuję pomysł i mam nadzieję, że go wykorzystam z moimi przedszkolakami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękujemy:* polecam przedszkolakom, bo taka makieta wymaga współpracy:) jak uda Wam się zrobić własną krainę to proszę o zdjęcie:)

   Usuń
 3. Fajnie! Można się bawić, bawić i bawić. Tak szybko się nie znudzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. oj, tak...zabawa trwała, aż do naturalnego wyginięcia prehistorycznego świat czyt. tekturowej makiety;)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas fazy na dinozaury akurat nigdy nie było ale na samochody, traktory itp to i owszem ;-)
  Wracając jednak do zabawy to super :-) duża swobota, można różne rzeczy wymyślać, dodawać kolejne elementy :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnóstwo się u Was działo w tym miesiącu widzę :) Świetna makieta i ile okazów, szczególnie ten futrzasty zwraca na siebie uwagę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszyscy się świetnie bawią widzę :D

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger