Plastyka dla Smyka- Paw

Na ostatniej z naszych rodzinnych wycieczek byliśmy w"Sielskiej Zagrodzie" i mieliśmy okazje obserwować pawia. Pisałam o tym tutaj http://mamanapelnyetatho.blogspot.com/2015/08/za-miastem-ciekawiezieolono.html
Wszyscy byliśmy zachwyceni jego urodą i zainteresowani jego zachowaniem.Widzieliśmy jak rozłożył ogon i dumnie przechadzał się po swoim podwórku, strasząc współlokatorów. Dosłownie przestawiał koguty po kątach. Dla nas wszystkich było to bardzo ciekawe.
Po powrocie do domu dzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki. Hani najbardziej spodobała się ważka, a najbardziej zdenerwował ją paw, ponieważ "rządził się i straszył koguty". Po rozmowie usiadłam z Hanią do stolika i zaczęłyśmy tworzyć. Najpierw córka sama ulepiła ważkę z plasteliny. Następny w kolejności był paw. Tą pracą dziś się z Wami podzielimy


POTRZEBUJEMY
-farby
- biała kartka
- stopę i dłoń dzieckaETAPY:
1. Malujemy stopę i odbijamy na kartce2.Malujemy dłoń. Polecam użyć kilku kolorów, bo z dłoni będzie ogon pawia. Następnie odbijamy na kartce. 

3.Ponownie malujemy dłoń i odbijamy na kartce. Odbijamy kilka razy, tak by powstał duży, rozłożony ogon


4. Doklejamy oczy i dziób


5. Hania dokleiła jeszcze pawie oczka z cekinów.Nasz Paw prezentuje się tak wytwornie


2 komentarze:

  1. Cudny ten Wasz paw... skradniemy pomysł :)
    A tak swoją drogą to moi sąsiedzi kiedyś hodowali pawie (nie wiem po co) i kilkukrotnie uciekały i przylatywały na nasze podwórko... okropnie denerwujący dźwięk z siebie wydawały ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. z czystym sumieniem kradnijcie ;)
    mieliście okazje poobserwować dokładnie te ptaki

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger