Za miastem, ciekawie,zielono, rodzinnie...czyli gdzie?

Zbliża się weekend więc dziś przedstawiamy miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi. Znajduje się ona za miastem, jest tam zielono i ciekawie zarówno dla dzieci jak i rodziców.  "Sielska Zagroda" to o niej mowa.To miejsce urzeka mnie swoją naturalnością, przyrodą i obecnością zwierząt hodowlanych. Na 8 ha terenie zielonym znajdziemy restauracje, miejsca do grilowania, pikniku, plac zabaw oraz mini zoo. Spotkać możemy takie zwierzęta jak: koguty, króliki, koniki, osiołki. Jest nawet piękny paw. Dzieciom wielką radość sprawiła obserwacja zwierząt. Mieliśmy szczęście i udało nam się zobaczyć jak paw rozłożył ogon. Atrakcją dla najmłodszych jest również plac zabaw. Na piasku umieszczone są w  większości drewniane domki, huśtawki, zjeżdżalnie, statek. Frajdą dla dzieci była również woda płynąca z brzegu placu zabaw. Dzieciaki mogły się tam ochłodzić, pobiegać po wodzie i taplać w błotku. Sielską Zagrodę odwiedziliśmy w ubiegłą niedziele i było sporo ludzi, ale pomimo tego znaleźliśmy ustronne miejsce na wypoczynek w ciszy. Wsłuchani w przyrodę urządziliśmy piknik na trawce obok jednego ze stawów. Po odpoczynku bawiliśmy się w berka. Hania bardzo zainteresowała się też ważką, która latała w pobliżu.

Gdzie jest  to tajemnicze miejsce? "Sielska Zagroda "znajduje się w miejscowości Kiełczów, blisko Wrocławia. Za wstęp i parking zapłaciliśmy 5 zł za osobę dorosłą, dzieci gratis. Moim zdaniem warto się tu wybrać. Szczególnie jeśli mieszka się w mieście. My mamy rodzinę na wsi wiec Hania i Oliwier widują zwierzęta na gospodarstwie. Jeśli natomiast nie ma się możliwości pokazać dzieciom wiejskiej zagrody to wizyta w" Sielskiej Zagrodzie" będzie wspaniałą wycieczką.

Jeżeli jesteście z okolic Wrocławia to polecam. Zarówno rodzinom jak i przedszkolom planującym wycieczkę.  A Wy w swoich okolicach macie podobne miejsca na spędzenie czasu z najbliższymi?
link do strony http://www.sielska-zagroda.pl/


Czas na fotorelacje z naszego pobytu w "Sielskiej Zagrodzie"


6 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia. Chyba nie będziemy mieć az tak daleko. Trzeba zaplanować taką wycieczkę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziekuje:-) dzieciom taka wycieczka na pewno sie spodoba. Jakbyscie sie wybrali to podziel sie puzniej wrazeniami:-) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. My byliśmy w bardzo podobnym miejscu ale na naszym terenie ;) Filip był jeszcze za mały żeby coś go zainteresowało, a teraz miejsce zniknęło. Biznes okazał się nieopłacalny, a szkoda...

  Fajnie się bawiliście. Życzę więcej takich wesołych chwil.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda jak ciekawe miejsca zostaja nie docenione i znikaja.
  Dziekuje i rowniez zyczymy udanych chwil spedzinych z rodzina

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe miejsce, aż sprawdziłam i to z tej jeszcze dalszej strony Wrocławia patrząc od nas. Szkoda.

  U nas jest Bajkowa Zagroda w Ogrodzie Botanicznym - miejsce, gdzie obok zwierząt (kozy, owce, daniele, surykatki, różne ptaki) mieszkają bohaterowie bajek dla dzieci - Kot w butach, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Czerwony Kapturek i inni. Bardzo lubimy tam jeździć, szkoda tylko, że zwierząt tak mało.

  OdpowiedzUsuń
 6. W najbliższej nam okolicy było takie miejsce, niestety zamknięto do odwołania. Więc mamy jeszcze nadzieje. Często jesteśmy we Wrocławiu więc możliwe, że odwiedzimy poleconą przez Was zagrodę. Świetne miejsce dla dzieci jak widać.

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger