Moje jesienne inspiracje


Ostatnio trudno mi znaleźć choć chwileczkę na napisanie nowego postu. Dziś nadrobię trochę swoje blogowe zaległości i dodam kilka jesiennych inspiracji do zabaw i twórczości z dzieckiem.

1.Powyższe zdjęcie przedstawia moją dekoracje w przedszkolu. Dzieciom bardzo się podobają bajkowe postacie. Ta dekoracja to dowód na to, że jesień to kolorowa pora roku.

2.  Kolejna propozycja to praca plastyczna. Grzybki dzieci stemplowały paluszkiem moczonym w farbie. Praca wymagała od przedszkolaków skupienia i wytrwałości,ale również było to  piękne ćwiczenie motoryki małej.SZABLON 


3. Praca grupowa- Klon

Do wykonania tej pracy potrzebujemy:
- duży brystol
- sylwetę drzewa
- farby, pędzle
- liście klonu oraz klonowe noski

Wcześniej przygotowałam sylwetę drzewa i nakleiłam ją na brystol. Następnie dzieci malowały prawdziwe liście klonu, jesiennymi kolorami. Tą prace plastyczną poprzedzały zajęcia o drzewach i jesiennych barwach. Gdy liście były pomalowane, każdy przedszkolak odbił swój listek. Razem utworzyli koronę  drzewa. Gdy farba wyschła dokleiliśmy klonowe noski.

4.Ślimak
W naszym kąciku przyrodniczym mamy bardzo dużo kasztanów. Wykorzystaliśmy je m.in. do stworzenia ślimaków. Każde dziecko wałkowało plastelinę , z której powstało ciało ślimaka. Następnie mocowali muszle z kasztana. Gotowego ślimaka każdy usadowił na jesiennym liściu.5. Kolejna propozycja z kasztanów to układanie dowolnych wzorów lub tak jak na zdjęciu, układanie literek. Super zabawa i nauka gwarantowana. Kasztany to również wspaniała pomoc na zajęciach matematycznych


5 komentarzy:

  1. My jeszcze nie tworzymy takich skomplikowanych prac :) Jednak mamy już sukces w trzymaniu kredki i zostawianiu jakiś śladów na kartce.

    OdpowiedzUsuń
  2. takie zabawy jeszcze przed nami, ale dzięki tami wpisom czerpię inspiracje na przyszłość :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ślimaczki są urocze, też robiłyśmy takie w ubiegłym roku :-) Ale i tak najbardziej podoba mi się drzewko zrobione wspólnie :-)

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger