Świąteczne czytanie- sylaby z" P"

Dziś mamy dla Was kolejną odsłonę zabaw z czytaniem sylabowym. Hania poznała literkę "P". Co świątecznego jest na literkę "P"? Zabawy rozpoczęłyśmy tym pytaniem i ćwiczeniem słuchu fonematycznego. Może"choinka", "bombki"? A czy "piernik"- Tak, "prezenty"?- Też.

1. Ozdabianie piernika w kształcie litery "P".

Z brązowego brystolu wycięłam sylwetę literki.Następnie Hania dekorowała swój piernik według własnego pomysłu2. Prezenty z sylabami

Z kolorowych kartek wycięłam 6 kwadratów- pudełek na prezenty. Każdy nacięłam tak by miały otwierane "drzwiczki". Wszystkie pudełeczka nakleiłam na brystol. Dodatkowo ozdobiłam je kokardkami. Na końcu napisałam sylaby z "P" w środku każdego prezentu. Hania otwierała prezenty i czytała sylaby.


3. Choinka
Z  brystolu wycięłam choinkę i 6 bombek z sylabami. Następnie na choince narysowałam koła wielkości bombek,a w środku napisałam sylaby. Hania układała bombki na choince,rozpoznając i czytając sylaby. Potem ja miałam układać bombki,które Hania mi wskazała.


Kolejna zabawa to dowolne układanie bombek. Odwróciliśmy choinkę na drugą stronę i dekorowaliśmy. Mówiłam :"Zawieś bombkę "PA" i Hania rozpoznawała i kładła na choineczkę. Potem zmiana ról.Hani wszystkie zabawy bardzo się podobały,ale najbardziej prezenty :D Pewnie dlatego,że miały otwierane okienka,które dzieci uwielbiają.

5 komentarzy:

  1. ... i to się nazywa nauka przez zabawę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Genialna jesteś :-) świetne propozycje na świąteczną zabawę i naukę :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystkie pomysły idealne. Te pierniki literkowe i okienka moim też by się spodobały. I choinka oczywiście :)

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger