Królewskie zabawy dydaktyczne

Dziś Święto Trzech króli, spędzając rodzinny dzień przyszedł mi do głowy  pomysł na zabawy z koroną.  Z kartki wycięłam koronę i figury geometryczne.Kontury figur narysowałam również na szablonie.

Bawiliśmy się na kilka sposobów. Myślę,że każda księżniczka i każdy książę wybierze coś dla siebie. Prezentowane zabawy uczą między innymi kolorów i figur geometrycznych.


1.  Z królewskiej korony wypadły wszystkie klejnoty, zadaniem dziecka jest ułożenie ich z powrotem w odpowiednie miejsca. ćwiczymy koordynacje ręka-oko, rozpoznawanie kształtów, zdolność koncentracji 2. Poukładaj klejnoty króla w takiej samej kolejności jak na jego koronie.
Układanki polegające na dokończeniu rytmu rozwijają spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia oraz przygotowują do nauki czytania i pisania


3. Do kolejnej zabawy odwróciłam koronę na drugą stronę. Poukładałam klejnoty. Zadaniem Hani było zapamiętanie kolejności w jakiej są ułożone. Zasłoniłam koronę i pozamieniałam  klejnoty. Hania miała ułożyć je w poprawnej kolejności.Rozwijamy spostrzegawczość, koncentracje i pamięć.

4. Udekoruj królewską koronę według własnego pomysłu.
Rozwijamy wyobraźnie dziecka, pozwalamy mu tworzyć co jest najpiękniejsze.

Takie zabawy są wspaniałe nie tylko od święta, ale i na co dzień. Mogą też być elementem zabaw w karnawale.

2 komentarze:

  1. Świetne pomysły. Dla nas dorosłych to wszystko wydaje się takie proste i oczywiste, ale dla dzieci takie zabawy wnoszą bardzo dużo.

    OdpowiedzUsuń
  2. kiedyś trzeba było poznać to co dziś jest dla nas proste

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger