"10 razy 10"- Dziecko na warsztat

 Kolejnym tematem projektu "Dziecko na warsztat" jest matematyka. Razem z Hanią chcemy Wam zaprezentować książkę, która sprawi,że dziecko zainteresuje się liczeniem.

Autorem jest  Herve Tullet. Pisałam już recenzje jego książki pt. "Kliknij mnie", którą znajdziecie tutaj http://www.tatento.pl/a/1035/rodzice/recenzje/ksiazeczki-dla-dzieci/kliknij-mnie-recenzja
 Pewnie tym, którzy znają Tulleta, nie musimy specjalnie polecać jego książki pt. "10 razy 10", głównej bohaterki dzisiejszego wpisu. 

Hania była zachwycona tą pozycją i sama z chęcią liczyła, liczyła i jeszcze raz liczyła. Do tego wymyślała różne historie, rozpoznawała kształty i kolory. Moja 4 letnia córeczka nie chciała opuścić żadnej strony, bo każda była dla niej ciekawa. Co najlepsze ta książka ma niewiele tekstu, a zarazem tak wiele treści. Jeśli chcecie, żeby Wasze dziecko zainteresowało się liczeniem to z pewnością "10 razy 10" Wam w tym pomoże. Dodatkowo pozwoli rozwinąć wyobraźnie dziecka. Za każdym razem gdy sięgnie po tą książeczkę może wymyślać inne historie i znowu liczyć :D
 Taka matematyka bardzo przypadła Hani do gustu. Pewnie dlatego,że sama liczyła, wtedy kiedy ona miała ochotę, tak jak chciała, tak jak podpowiadała jej własna wyobraźnia. Zupełnie sama, bez narzucania reguł jak to bywa w zadaniach. Po prostu przeglądała książkę pełną ciekawych ilustracji i bezwiednie przeliczała.Dzięki "10 razy 10", wydawnictwa Babaryba, możemy zainteresować dziecko matematyką. koniecznie zajrzyjcie na stronę wydawnictwa i inne blogi biorące udział w projekcie.


Wokół dzieci Słowo mamy ED Montessori Karolowa mama Kreo Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy się my 3 Biesy dwa Duśkowy świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co robi Robcio Cały świat Karli Jej cały świat Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrem Laurowy świat Kreatywnie w domu Gagtki Trzy Gugusiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana blog On ona i dzieciaki Nasza przygoda diy My home and my heart Konfabula Uszywki Zuzninkowej mamy Mama na pełen etat Scwytane chwile Dzwoneczkowy raj mamy Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Mama Aga, sztuka i dzieciaki Mamuśka 24 Pomieszane z poplątanym Worldschool explorers Nasza edukacja domowa Pomysłowe smyki Z motylem na dłoni Zakręcony belfer Zabawy z Archimedesem Dziecko na warsztat

9 komentarzy:

 1. Do niedawna pisałam dookoła jaki to jest wysyp pozycjonowanie przyrodzie. Jak widzę, nie tylko, i językowe zalewają rynek czytelniczy, i matematyczne, geografia, anatomia kto by nadążył za tym co jeszcze. A co jedna to lepsza, piękniejsza, bardziej zaskakująca. Chyba by mnie głowa rozbolała gdybym... nie wychodziła z założenia, że dobrego nigdy za wiele:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tullet jak zawsze niezawodny w temacie interaktywnych książek, które uczą :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa propozycja matematyczna :-))

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki Tulleta są świetne... I widać po zdjęciach że ta pozycja zdecydowanie przypadła Twojej Córci do gustu :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki Tulleta są świetne... I widać po zdjęciach że ta pozycja zdecydowanie przypadła Twojej Córci do gustu :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy tę książkę. Niby nie ma tekstu, ale posiada... treść :)
  Choć nasz synek jest już prawie sześciolatkiem, to z równym zapałem, co Twoja córeczka, przelicza wszystko kolejne razy ;)

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger