Kreatywne zwierzęta

Nasza niedzielna wizyta we wrocławskim ZOO była bardzo udana. Po powrocie do domu emocje związane z wycieczką nie opadały. Postanowiłam więc wykorzystać entuzjazm Hani i Oliwiera. Przygotowałam kartki i razem z Hanią powycinałam paski. Co było dalej to już zależało od dzieci.
Rzuciłam tylko hasło "zwierzęta z ZOO". Byłam pod wrażeniem jak dzieciaki naklejały paseczki. Było to mega kreatywne zadanie. Tylko czysta kartka, ścinki, resztki papierów, klej i nożyczki. Zero wzorów, tylko wyobraźnia dziecka.
W interpretacji dzieła Oliwierka potrzebna jest również wyobraźnia dorosłego :D Polecam Wam z całego serca na taką swobodną twórczość. Dzieciaki mogą Was pozytywnie zaskoczyć. Z przyjemnością przedstawiamy Wam pomysł na kreatywne zwierzęta...POTRZEBUJEMY:
-kartki
-ścinki kartek
- kolorowe paski
-klej
-nożyczkiGdy już wszystko mamy,dajemy dziecku czystą kartkę i wolną rękę. Niech nakleja i wycina, tworząc np. jak u nas, zwierzęta.

Początkowo miała powstać tylko zebra, ale Hani tak się spodobało,że stworzyła jeszcze konia i żyrafę.
Zebra autorstwa Hani

Zebra autorstwa Oliwierakonik- Hani


zoo z papieru
żyrafa- Hania
My inspirowaliśmy się wizytą w ZOO więc powstały kreatywne zwierzęta, ale stworzyć możecie dosłownie wszystko. Pamiętajcie, że w takich pracach granicą jest tylko wyobraźnia, a wyobraźnia dziecka nie ma granic. Bądźcie pewni mały artysta stworzy wyjątkowe dzieło. 
 Jeśli chcielibyście się wybrać do wrocławskiego ZOO to zapraszam do przeczytania naszej relacji z zeszłorocznej wycieczki. http://mamanapelnyetatho.blogspot.com/2015/06/zoo-i-afrykarium-we-wrocawiu.html

4 komentarze:

 1. Zarówno Hania w zebrowej bluzce jak i zebra z papieru prezentują się super :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne kreatywne zwierzęta (y) A Hania nawet wyraziła twórczość sobą hehe :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hania to "zebra z klasą", tylko by coś tworzyła ;-) dziękujemy za miłe komentarze:*

   Usuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger