Edu Wąż- 4 zabawy rozwijające dziecko


Dziś pokażemy Wam kilka sposobów na wszechstronny rozwój dziecka.We wszystkich propozycjach głównym bohaterem jest wąż.I. W zabawie pierwszej ćwiczymy umiejętność wycinania i rysowania. Dodatkowo rozwijamy zdolność koncentracji, wyobraźnie i kreatywność dziecka.

Z kolorowej kartki formatu A4 wycinamy duże koło.Następnie tniemy kartkę na około, tworząc spirale.
Takie wycinanie po kole wcale nie jest łatwe. Wymaga od dziecka dużej koncentracji, żeby nie przeciąć karki. Gdy wąż jest wycięty możemy zacząć go ozdabiać. Ja z Oliwierkiem użyłam flamastrów, a Hania pasteli. Jaka będzie skóra węża zależy tylko od jego twórcy. Uruchamiamy wyobraźnie i i ćwiczymy zdolności manualne.
Nasze węże już gotowe. Można z nimi skakać, tańczyć lub tak jak Hania ozdobić swój pokój.

II. Teraz coś dla maluchów i starszaków. Stara i dobrze wszystkim znana plastelina. Nie zapominajmy o niej bo to świetny materiał plastyczny , który rozwija zdolności manualne, wyobraźnie i pobudza do pracy obie półkule mózgowe.

 Dziecko ugniata, wałkuje i lepi węża a przy tym jego dwie rączki naciskają i są co raz sprawniejsze, w tym samym czasie dwie półkule mózgu komunikują się tworząc wiele nowych połączeń, a wyobraźnia cały czas podsuwa nowe pomysły co i jak ulepić
III. Wąż robi "Ssss" i mamy ćwiczenia logopedyczne. My dodatkowo poznaliśmy literkę "S" i wprowadziliśmy pisownię.


Na kartce wykropkowałam literę "S", a Hania pisała po śladzie.  Uczyła się pisać i rysowała "węże".Hania uczyła się również pisać powtarzając wzór ze zrzuconej skóry węża :D Ta zabawa tak jej się spodobała, że powstało wiele żmijek ze wzorem "S S S S"
IV. Wąż posłużył nam również za pomoc w czytaniu sylabowym.
Przygotowałam głowę, końcówkę ogona i kartoniki z sylabami z literą "S" . Hania najpierw układała węża jak chciała i i czytała sylaby. Potem układała takie same sylaby obok siebie, układała w kolejności podanej przeze mnie i ja układałam sylabowego węża według poleceń Hani.

Mamy nadzieje, że znajdziecie coś dla swoich pociech i wykorzystacie węża w Waszych zabawach

1 komentarz:

  1. Dla nas takie zabawy wprawdzie już za łatwe ale pomysły podobają mi się :-)

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger