Pamiątka z wakacji DIY

Wakacje dobiegają końca....Gdzie je spędziliście? Koniecznie się nam pochwalcie. Czekamy na Wasze wakacyjne wspomnienia, a już dziś podpowiadamy jak zrobić spersonalizowaną pamiątkę z wakacji.

Bo gdziekolwiek byliście, czy to nad morzem,czy w górach, nad jeziorem lub na wsi to na pewno przywieźliście pełen plecak wspomnień i nowych doświadczeń. Może tak jak my zbieraliście kamyki,piasek, muszelki? Mając  w głowie wspomnienia z wakacji i kilka znalezionych skarbów można zrobić sobie pamiątkę z wakacji.
My kilka dni spędziliśmy nad naszym urokliwym polskim morzem. Przywieźliśmy muszelki i piasek. Mieliśmy okazje odwiedzić m.in. Park wieloryba w Rewalu i zobaczyliśmy tam konika morskiego. Wspominając sobie ten czas postanowiłyśmy zrobić pamiątkę z wakacji. Hania chciała żeby to był konik morski. Jest więc konik, ale Wy na naszym przykładzie możecie zrobić to co chcecie.  Do dzieła...najpierw wspominamy, potem wyciągamy przywiezione skarby oraz potrzebne artykuły plastyczne takie jak: klej, nożyczki,klej z brokatem bambino, blok, tekturę falistą, guziki, cekiny i sznurek.

Z tektury falistej wycięłam konika morskiego. Szablon znajduje się poniżej


Czas na ozdabianie. Tutaj zaszalałyśmy z brokatowymi wzorami. Klej z brokatem Bambino okazał się idealny. Uzyskałyśmy świetny efekt. Szybko, ładnie i wygodnie. Mogłyśmy z Hanią "rysować" brokatem :D Ta część ozdabiania bardzo podobała się mojej córeczce, która wyznaje zasadę: "to co się błyszczy jest super". Z guziczka zrobiłyśmy oczka. Dodatkowo ozdobiłyśmy swoje koniki morskie cekinami. Przykleiłyśmy je znikającym klejem bambino :D
 Konik morski Hani jest różowy, a mój szary. Gotowe koniki przykleiłyśmy na kartkę z bloku. I dokleiłyśmy pamiątki przywiezione z wakacji. Na koniec zrobiłam w kartce dziurki i przywiązałam sznureczek. Możecie sobie podpisać gotowy obrazek np. tak jak ja "Wakacje 2016". Możecie podpisać swoją pamiątkę jak chcecie. Nazwą miejscowości w której byliście, datą, jakimś wyjątkowym zdaniem, które zapamiętaliście z Waszych wakacyjnych wojaży.
Uwierzcie  taka spersonalizowana, samodzielnie wykonana pamiątka z wakacji,  będzie na prawdę wyjątkowa.

Zobaczcie sami. 
Hania z konikiem  morskim w Rewalu...

Hania ze swoją wakacyjną pamiątką...

  Nasze obrazki wiszą na ścianie, są dekoracją pokoju dzieci i przypominają nam o wspaniałych  dniach lata.

3 komentarze:

  1. Jakie piękne ;-) taka śliczna pamiątka na pewno będzie przywoływać mnóstwo wspomnień przez kolejne lata <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Proste do wykonania ale jakże urokliwe :-)

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger