Układanka 3D DIY

 Chcesz zainteresować swoje dziecko zabawką kreatywną? W dodatku taką, która posłuży mu do długiej i twórczej zabawy. Ba, nawet zabawką, którą dziecko zrobi samodzielnie. Ekstra,prawda? Zastanawiasz się, czy to możliwe? Czy istnieje zabawka rozwijającą inteligencję, wyobraźnie i zdolności manualne dziecka i prawie nic nie kosztuje? Oto i ona...

Układanka przestrzenna DIY do tworzenia konstrukcji


Wszystko czego potrzebujesz to plastelina i patyczki do liczenia lub wykałaczki. My wybraliśmy plastelinę Bambino ponieważ jest miękka i nie klei się do rąk. Ma piękne kolory, nawet brokatowe co  sprawiło Hani wiele radości z zabawy przez długi czas. 

Gdy wszystko mamy przygotowane możemy zaczynać zabawę....
plastelina bambino
 Najpierw dzieci modelowały kulki z plasteliny. Potem nabijały patyczki tworząc to, co tylko sobie wyobraziły. 
Zabawa trwała bez końca. Oliwier skonstruował hantle, a Hania węża. Taki był początek...Potem powstawały rozbudowane przestrzenne budowle m.in. dinozaur. Kto nas zna ten wie,że nie mogło być inaczej ;)

 

Nasze "klocki konstrukcyjne" DIY to zabawa na długi czas, która się nie nudzi. 

Po skończonej zabawie schowałam patyczki i plastelinę i możemy zaczynać układać od nowa kiedy tylko dzieci mają ochotę.  Plastelina od St.Majewski bambino nam nie wyschła więc możemy z niej korzystać wiele razy. 

W ten oto sposób za kilka złotych stworzycie zabawkę ogólnorozwojową, dającą dziecku wiele satysfakcji i  nieograniczone możliwości budowlane. Moje dzieciaki są nią zachwycone.

Na naszym fanpagu znajdziecie filmik, który w skrócie przedstawia naszą zabawę. Serdecznie zapraszam do oglądania i udostępniania. Jeśli Wasze dzieci lubią lepić z plasteliny to polecam też naszą pajęczyne. 
plastelina bambino


gra DIY


.

2 komentarze:

  1. Mamy mini magnetyczną układankę tego typu ale wasza wersja diy jest o niebo fajniejsza:-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I mamy dowód,że nie warto wydawać pieniędzy na zabawkę, którą można zrobić samemu. Pozdrawiamy gorąco:*

      Usuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger