Przedszkolne inspiracje na początek roku szkolnego

Podzielę się z Wami kilkoma inspiracjami w sam raz na początek roku szkolnego. Wykonanie i pomysły są moje i mojej koleżanki z pracy . Przed Wami 5 propozycji "na start" :)

 

1.Tablica na rozpoczęcie roku szkolnego w przedszkolu

Przedszkolaki przywitałyśmy kolorowymi kredkami . Elementem dekoracji jest też chłopiec i dziewczynka trzymający w dłoniach biedronki. Nazwa naszej grupy to "Biedroneczki"

witamy w przedszkolu


2.Ramka do zdjęcia - pierwszy dzień w przedszkolu

Drewnianą ramkę ozdobiłyśmy m.in kwiatkami wyciętymi z papieru. Na chmurce napisałyśmy hasło i ramka do zdjęcia gotowa. To świetna pamiątka dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z  przedszkolem.

3. Sowy- upominek 

Pierwszego dnia w przedszkolu na dzieci czekał upominek- kolorowa sowa na patyku. Miła niespodzianka dla Milusińskich.4. Kalendarz urodzin

Kalendarz urodzin w naszej sali wykonany jest w formie pociągu. Kolorowa ciuchcia i 12 wagoników,a w każdym świeczka z numerkiem miesiąca- to nasz urodzinowy pociąg. Dzieciom bardzo się podoba :)


 W ubiegłym roku zrobiłam kalendarz w formie torcików/ muffinek


5. Praca plastyczna

Z grupą dzieci 3 letnich też można zrobić pracę plastyczną na początku września. Moja propozycja to jeżyk z odbitych dłoni.

 Jak Wam się podobają przedstawione propozycje? Zapraszam Was również do zobaczenia jesiennych inspiracji

2 komentarze:

  1. Super! Świetne pomysły... szczególnie podoba mi się ramka powitalna - jest czadowa i na dodatek dzieciaki będą mieć fajna pamiątkę <3 Dzięki za inspiracje ;-*

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger