Skojarzenia układanka edukacyjna

W Kreatywnej Dżungli możecie znaleźć wiele pomocy dydaktycznych i gier, które możecie zrobić sami. Chętnie dzielę się z Wami swoimi pomysłami. Dostaje jednak zapytania odnośnie gier, książek, pomocy dydaktycznych, z których korzystam. Postanowiłam więc, że czas najwyższy umieszczać na blogu produkty dla dzieci, które polecam. 

Dziś prezentujemy układankę edukacyjną "Skojarzenia" firmy Alexander


 "Skojarzenia" to 1 pudełko, 72 elementy, 24 komplety puzzli, 10 wariantów gry i niezliczone minuty edukacyjnej zabawy.

"Skojarzenia", już sama nazwa mówi nam, że gra wymaga logicznego myślenia. Układanka rozwija również koncentracje, pamięć, wyobraźnie i zdolności manualne.

 "Skojarzenia" to wspaniała pomoc dydaktyczna. Instrukcja zawiera 10 wariantów gier. Rozpoczynając od układania puzzli na zasadzie kojarzenia obrazków, poprzez opowiadania, zagadki, rymy,a kończąc na pantominie. Moim zdaniem ta gra ma jeszcze wiele zastosowań. W zależności od wieku dziecka, możemy wymyślać własne zabawy. Polecam tą układankę dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to świetna pozycja, która powinna się znaleźć na półce nie tylko w domu, ale i w przedszkolu. Można bawić się z dzieckiem indywidualnie i w grupie. Hania bardzo chętnie sięga po "Skojarzenia", a ja chętnie z nią gram bo wiem, że córka bawi się i uczy jednocześnie. Tworzy opowiadania, rymuje, układa, zgaduje. Oliwier też układał puzzle. Ponieważ synek jeszcze mało mówi, to wykorzystuje obrazki do rozwijania jego mowy.

Poznajcie kilka wariantów gry:

- CO DO CZEGO 

Rozdzielone puzzle zostają rozłożone na stole obrazkami do góry. Na umówiony sygnał znajdujemy i łączymy pasujące do siebie tematycznie obrazki. Skompletowane puzzle kładziemy obok siebie. Wygrywa ten, kto ułoży ich najwięcej.

- OPOWIEDZ MI O...

Skompletowane puzzle leżą obok siebie obrazkami do góry. Wybieramy dowolny zestaw i opowiadamy historyjkę z udziałem elementów znajdujących się na obrazkach.

- WYLICZANKI- RYMOWANKI

Wymieszane puzzle zostają ułożone obrazkami do dołu. Do wylosowanych kolejno obrazków znajdujemy jak najwięcej rymów, np. łuk- stuk- puk, Indianin- Marsjanin

- SKOJARZENIA RYSUNKOWE- ZABAWA

Należy przygotować kartkę i ołówek. Wymieszane puzzle leżą obrazkami  do dołu.  Po wylosowaniu puzzla odkładamy go na bok, zasłaniając obrazek i rysujemy jak najwięcej kojarzących się z nim rysunków. Pozostali uczestnicy zabawy odgadują, co przedstawiał obrazek.

 W Kreatywne dżungli możecie znaleźć pomysły na naukę poprzez zabawę więc będę Wam polecać produkty, które stworzone są z taką myślą. W domu mamy kilka gier i układanek Alexander, lubię korzystać z ich pozycji. Dlatego też chętnie nawiązałam współprace z tą firmą.

Zatem jeśli szukacie gry edukacyjnej to "Skojarzenia" będą strzałem w dziesiątkę. Szczerze polecam nauczycielom w przedszkolu i rodzicom dbającym o rozwój dziecka


6 komentarzy:

 1. Również mamy w domu kilka pozycji tej firmy - kilka z nich są w ciągłym użyciu ;) Skojarzeń nie mamy ale wydaje się bardzo intersujaca (y) czekamy na kolejne recenzje ciekawych pozycji...

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas Gry i zabawki Alexander ciesza sie w domu duzym wzieciem.
  Mamy klika roznych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też mamy w swoim zbiorze sporo pozycji od Alexander. Uczą i bawią, więc warto sięgać po ich gry i układanki

   Usuń
 3. U nas Gry i zabawki Alexander ciesza sie w domu duzym wzieciem.
  Mamy klika roznych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję za recenzję tej układanki. Zastanawiałam się nad jej zakupem i teraz już wiem, że to będzie strzał w 10! Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. To musi być świetna zabawa dla całej rodziny :) Z tego co widzę, układanka jest bardzo ładnie wykonana, podobają mi się szczególnie rysunki.

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger