Układanka edukacyjna "Wyrazy i zdania"

Do zbioru gier i zabawek, które warto mieć w domu i w przedszkolu dołączyła układanka "Wyrazy i zdania" firmy Alexander. Wcześniej polecałam Wam już " Skojarzenia" . Układanka "Wyrazy i zdania" to świetna pomoc dydaktyczna, która przyda się każdemu, kto wprowadza dziecko w świat liter.  Ta układanka będzie mogła Wam towarzyszyć na każdym etapie nauki czytania. 
Ciekawi co kryje się w środku tego ładnego pudełka? Zatem otwieramy....

W środku znajdują się 4 plansze z wyciskanymi obrazkami oraz 88 liter.


Plansze przedstawiają 4 scenki tematyczne. Zadaniem dziecka jest wyciągnięcie z planszy obrazka i ułożenie z liter podpisu. W zależności od wieku i umiejętności dziecka można wzorować się na podpisie znajdującym się na planszy lub zrobić to samodzielnie. Dzięki temu jest to interesująca pozycja dla dzieci w rożnym wieku. Rekomendowany przez producenta wiek to 4 lata wzwyż.Układanka pomoże zainteresować dziecko literami.  Pozwoli na stopniową naukę rozpoznawania i zapamiętywania liter, aż po układanie wyrazów i zdań. Przedstawiona układanka będzie również pomocna przy ćwiczeniach słuchu fonematycznego.  W dołączonej instrukcji mamy aż 8 wariantów gier i zabaw, które oprócz umiejętności czytania i układania różnych wyrazów rozwijają również spostrzegawczość i koncentracje.

 Przykładowe zabawy układanką edukacyjną 'Wyrazy i zdania":

- Na jaką literę- gra

Na stole leżą wyjęte z planszy i wymieszane obrazki, obok wymieszane litery. Gra odbywa się z udzialem opiekuna. Opiekun wskazuje dowolny obrazek i daje jedno z poleceń:
- pierwsza litera;
-ostatnia litera.
Wszyscy szukamy litery, która będzie zaczynała lub kończyła nazwę tego obrazka, Ten, kto znajdzie ją pierwszy otrzymuje w nagrodę wskazany obrazek. Gra kończy się, gdy zabraknie obrazków, wygrywa ten kto zbierze ich najwięcej.

- Bystre oczko- gra

Wymieszane obrazki zostają rozdzielone po równo między graczy, obok leżą plansze. Na umówiony sygnał znajdujemy na planszach miejsca, w których powinny się znaleźć nasze obrazki i umieszczamy je tam. Gracz, który dokona tego jako pierwszy zwycięża.

-Słowna układanka

 Wymieszane litery leżą na stole. W zabawie uczestniczy też opiekun. Układamy z leżących liter wyrazy i głośno go odczytujemy. Opiekun sprawdza,czy zrobiliśmy to prawidłowo, po czym miesza ponownie litery.Jeśli bawimy się w grupie, to wyrazy układamy na zmianę. Utworzone wyrazy powinny składać się co najmniej z 3 liter.
Jak zwykle producent gier- Alexander, zadbał o jakość wykonania. Tekturowe obrazki i literki posłużą długi czas, a kolorowe plansze zainteresują dziecko. "Wyrazy i zdania" to zabawa i nauka w jednym.  To pomoc dydaktyczna do pracy indywidualnej z dzieckiem, jak i w grupie. To układanka, która pozwoli Twojemu dziecku "zaprzyjaźnić się " z literami :)

3 komentarze:

 1. już wiem co kupie przy najblizszej okazji super bardzo mi sie spodobała,moze dzieki niej corcia polubi literki Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto spróbować bo nauka w formie gry i zabawy jest dla dziecka atrakcyjniejsza. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Podoba mi się... Wydaje się solidnie wykonana i fajnie że można bawić się na kilka sposobów.

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger