Jak przywitać z dzieckiem Nowy Rok, czyli brokatowe fajerwerki

Sylwester to błysk, brokat i blask. Ale jak tu błyszczeć gdy spędza się sylwestra z dziećmi? W ogóle jakie atrakcje przygotować na ten wieczór? Mamy dla Was pomysł łączący zabawę, twórczość artystyczną i obowiązkowo brokat. Zobaczcie jak zrobić z dzieckiem fajerwerki.To nasz drugi pomysł na wykonanie sztucznych ogni. Zapraszam na post, w którym pokazujemy jak zrobić fajerwerki pastelami KLIKNIJ TUTAJ. Dziś prezentujemy pokaz sztucznych ogni wykonany z brokatu.

 

 praca plastyczna fajerwerki

potrzebne materiały:

- czarna kartka z bloku technicznego, my użyliśmy bloku A3 z czarnymi kartkami Kolorowy Świat Bambino
- klej z brokatem lub brokat sypki  u nas z serii hobby Kolorowy Świat Bambino
-  klej introligatorski Kolorowy Świat Bambino, jeśli używamy brokatu sypkiego
* Hania i Oliwier zrobili fajerwerki zarówno brokatem sypkim, jak i klejem z brokatem. Oczywiście można korzystać z jednego typu.

Wykonanie nocnego nieba pełnego błyszczących sztucznych ogni było dla moich dzieci ogromną frajdą. Coś jest w tym brokacie, który zachwyca niczym czarodziejski pył. Zobaczcie zatem jak można świętować z dzieckiem sylwestrową noc.

1. Klejem introligatorskim" "rysujemy" gwiazdkę.
2. Sypiemy brokat na klej

3. Strzepujemy brokat, który nie przykleił się do kartki
4. Możemy też zrobić gwiazdkę klejem z brokatem. Kolorowy Świat Bambino ma w swojej ofercie  brokaty dwukolorowe, które świetnie oddają efekt kolorowych petard.

5. W ten sam sposób robimy więcej sztucznych ogni. 

Efekt pracy jest godny powitania Nowego Roku. Jest po prostu pięknie, a dzieci są pełne radości i entuzjazmu. Tego życzę Wam wszystkim w Nowym Roku 2017. Niech będzie piękny, radosny, pełen pozytywnych wrażeń,a nawet blasku i brokatu :* 5 komentarzy:

 1. Bardzo fajny i kreatywny pomysł, choć ja akurat nie planuję przywitać z dziećmi Nowy Rok. Są jeszcze za małe i na pewno zasną :). Do Siego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Efekt wystrzałowy! Robiliśmy już zbliżone rok i dwa lata temu...i szukam pomysłu na ten rok, a czasu niewiele :) może macie coś jeszcze w zanadrzu :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł na wspólną zabawę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger