Zimowe prace plastyczne z folii aluminiowej- Dnw

Styczeń w projekcie blogowym Dziecko na Warsztat to twórczość z folii. My postanowiliśmy użyć folii aluminiowej. Ten warsztat zdecydowanie należy do kreatywnych. Dziś pokażemy Wam jak moje dzieci wykorzystały folie aluminiową w zabawach i pracach plastycznych o tematyce zimowej. Trzeba uruchomić wyobraźnie bo taka swobodna twórczość dzieci jest abstrakcyjna i za razem bardzo ciekawa.

folia aluminiowa plastyka
Nasze zabawy rozpoczęliśmy od zapoznania się z zupełnie nowym materiałem plastycznym. Znanym dotąd z kuchni. "Ale jak to?Co można zrobić z tej folii?"- dziwiła się Hania. Zdziwienie trwało krótko bo już po paru chwilach zabawy Hania zapomniała o znanym jej dotąd zastosowaniu folii aluminiowej i oddała się w całości twórczym działaniom. 2,5 letni Oliwer od razu wiedział co z tą folią robić. Ten błysk i szelest, aż kusił żeby pognieść folie i bawić się nią.
Gdy już moje dzieci pogniotły w rączkach całą rolkę folii- ćwicząc przy tym motorykę małą- i wyprodukowały kilka różnej wielkości kulek, zabraliśmy się za pierwszą zabawę plastyczną.
Nazwaliśmy ją Burza śnieżna.  Do tej zabawy będziecie potrzebować pojemnik, kolorową kartkę, białą farbkę i pędzel. Niebieską kartkę umieściłam w kuwecie. Hania i Oliwier pomalowali kulki białą farbą i położyli je na kartce. Zabawa polega na poruszaniu pojemnikiem. Kulki się toczą i pozostawiają ślady. Jest to super zabawa dla młodszych dzieci. Oliwier zużył kilka kartek,a  ile radości miał przy tym.  Takie malowanie kulkami z folii aluminiowej rozbudza dziecięcą wyobraźnie i poszerza doświadczane plastyczne. Ciekawość jaki wzór powstanie jest dodatkowym atutem tej zabawy. Każdy obraz będzie inny w zależności toru "śnieżnych kul". Tak wykonany obrazek jest ciekawy sama w sobie, ale może być również tłem do innych zimowych prac plastycznych.

Kolejna twórczość również rozbudza wyobraźnie. Hania i Oliwer tym razem urywali kawałki folii i wycinali nożyczkami różne kształty. Z uzyskanych elementów wyklejali zimowy obraz. Dzieci miały przed sobą niebieską kartkę, klej magiczny Kolorowy Świat Bambino oraz kawałki folii aluminiowej. Żadnych wzorów tylko własna wyobraźnia... Oliwier stworzył góry, a Hania Krainę Lodu. Artystka zrobiła zamek, Elze i bałwanka Olafa.
Ostatnia praca plastyczna to malowanie farbami plakatowymi na folii aluminiowej. Jak wiemy, folia łatwo może się rozerwać więc najpierw należy ją nakleić na tekturkę. Ja przykleiłam folie klejem introligatorskim Kolorowy Świat Bambnio. Na tak przygotowanym aluminiowym "płótnie" mali artyści tworzyli swoje dzieła. Oliwer ,jak przystało na 2,5 latka, malował różne esy-floresy. Hania namalowała parę bałwanków, z których jest bardzo dumna. Mówi, że to jej najpiękniejsze dzieła. Nie ma się co dziwić samozadowoleniu  dziecka ponieważ efekt jest fantastyczny. Tło z folii mieni się i namalowany obrazek wygląda bardzo ciekawie. Malowanie na folii jest dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem plastycznym.

zima praca plastycznaFolia aluminiowa okazała się świetnym materiałem plastycznych. Mam nadzieję, że też spróbujecie tak rozbudzić dziecięcą kreatywność i ekspresje plastyczną. Ciekawe z jakiej folii tworzyli inni uczestnicy projektu Dziecko na Warsztat...kliknijcie w wybrane logo, a zobaczycie :)  


Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Jej cały świat

20 komentarzy:

 1. Piękne prace, bardzo artystyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe prace i tak na marginesie powiem, że nasz warsztat jest bardzo bardzo podobny (y) czyżby telepatia hehe

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe prace i tak na marginesie powiem, że nasz warsztat jest bardzo bardzo podobny (y) czyżby telepatia hehe

  OdpowiedzUsuń
 4. super bałanki Wam wyszły :) i jaka radosc dzieciaków! brawo!

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialny projekt, dzięki Tobie poznałam kilka bardzo ciekawych blogów! Mama 2 dzieci, więc to dla mnie ważne, aby być zainspirowaną i w razie braków pomysłów przypominać sobie takie wpisy, jak Twój. Czemu je lubię? Troche odpowiedzi tu: https://bobomio.pl/zabawa-i-nauka/zabawki-kreatywne, bo gdyby tak wszystko kupowac w sklepie, zajmowacze czasu byłyby głównym wydatkiem budżetu domowego. Jednak kreatywne mamy, potrafią zrobić użytek z takiej folii aluminiowej, jest frajda i trochę grosza w protfelu na zabawki kreatywne, których w domu się szybko nie zrobi samemu, choć podobno wszystko można, jak się chce ;) Wielki buziak ode mnie!

  OdpowiedzUsuń
 6. pieknie:) pięknie...i tyle róności!

  OdpowiedzUsuń
 7. Super :-) widzę, że folia aluminiowa cieszyła się największym powodzeniem wśród twórczych wpisów :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudownie zaangażowane dzieciaczki! Piękne prace. Gratulujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. super pomysły i dzieci mega szczęśliwe :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetnie sobie dzieci poradziły brawo❤prace cudne

  OdpowiedzUsuń
 11. W życiu nie wpadłabym na to że można się tak dobrze bawić zwykłą folią :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mnóstwo foliowej zabawy. Super pomysły.

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne pomysły! Bałwanki skradły moje serce!

  OdpowiedzUsuń
 14. Radość dzieci bezcenna! A ile radości co widać na zdjęciach! Malowanie na folii to jednak coś innego, ciekawszego niż zwykle.

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger