"Zgubione znalezione" gra Rebel - recenzja

Dziś w Kreatywnej Dżungli zapraszamy Was na wielkie poszukiwania zgubionych rzeczy. W tym poście prezentujemy Wam świetną grę "Zgubione Znalezione" wydawnictwa Rebel, dzięki której przemieniliśmy się w detektywów. Mamy do rozwiązania zagadkę "co się zgubiło?". Nasze zadanie to zapamiętać przedmioty i szybko odnaleźć ten zgubiony. 

Przetestowaliśmy tą grę i podzielimy się naszą opinią na jej temat.  Jak już poczytacie i zobaczycie zdjęcia to zapraszam Was na filmik na naszym kanale  you tube:)

 opis gry

"Zgubione Znalezione" to gra wydawnictwa Rebel. Przeznaczona jest dla dzieci od 5 lat, ale myślę, że 4- latki też będą się dobrze bawić. Do rozgrywki zapraszamy od dwóch do sześciu graczy. Jedna "partyjka"trwa ok. 10- 15 minut. 
W solidnym kartonie znajdziemy instrukcje i, aż 54 dwustronne karty. Całość podzielona jest kolorystycznie na 6 zestawów o różnej trudności.  Warto zdobywać najtrudniejsze karty bo mają najwięcej punktów. Karty są estetyczne i dobrej jakości. Nie gniotą się i widać, że są trwałe. Na kartach znajdziemy bardzo ładne obrazki, które podobają się dzieciom. Ilość przedmiotów na karcie zwiększa się w miarę jej trudności. Grę możecie zamówić tutaj

zasady gry "Zgubione Znalezione"

Wszystkie karty tasujemy i kładziemy na środku stołu (awersem do góry). Każdy z graczy przygląda się przez chwilę karcie i staraj się zapamiętać wszystkie przedmioty. Następnie odwracamy kartę i znajdujemy to co wcześniej się "zgubiło", szukamy dodatkowego obrazka, którego nie było na awersie karty. Gracz, który jako pierwszy odgadnie zabiera kartę. Gra kończy się gdy ktoś zdobędzie 5 kart. Wygrywa ten gracz, który ma najwięcej punktów :) W przypadku gdy gracz podał błędny przedmiot, kartę kładziemy na spód stosu. 

nasza opinia o grze "Zgubione Znalezione"

"Zgubione Znalezione" to gra dla młodych detektywów i niezłych bystrzaków. Trzeba się na prawdę skoncentrować przy tej grze by zapamiętać przedmioty na karcie. Ćwiczymy nie tylko zdolność skupienia uwagi i pamięć, ale i refleks. Przecież zdobyć punkty może tylko ten ,kto pierwszy znajdzie "zgubiony" przedmiot. Są emocje i jest zabawa :) Gra "Zgubione znalezione" spodobała się nie tylko Hani bo reszta rodzinki też chętnie w nią gra. Kreatywna Dżungla poleca "Zgubione Znalezione" bo jest to pozycja, która rozwija i bawi. Dodatkowo gra jest bardzo dobrej jakości. Z powodzeniem sprawdzi się jako prezent. Warto mieć ją w domu czy na półce w przedszkolu bo te karty mogą posłużyć do zabawy i jako pomoc dydaktyczna. Wady? hmm... nie znalezione;)

Zapraszam na obiecany filmik, w którym prezentujemy grę "Zgubione Znalezione"


Kto z Was grał już w "Zgubione Znalezione"?  

6 komentarzy:

 1. Z Rebela mi podoba się sporo gier, choć my jeszcze nie mamy od nich nawet jednej to zamierzam kupić coś na początek. Fajna gra.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rebel ma bardzo ciekawą ofertę gier :) "Zgubione Znalezione" bardzo nam się spodobało :) polecamy

   Usuń
 2. Gry od Rebela coraz częściej rzucają się nam w oczy. Jeszcze nie mamy żadnej w swojej kolekcji, ale myślę, że szybko się to zmieni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubie gry karciane, można zabrać je w podróż i korzytać podczas jazdy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś tak skojarzyło mi się z grą Dobble choć tu oczywiście trochę inaczej bawi się ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gra wyglada bardzo ciekawie, zarówno pod kontem merytorycznym, treściowym, jak i estetycznym. Widzę, że ilustracje są kolorowe i przyciągają uwagę. Muszę przyjrzeć się tej grze ��

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger