"Dobry Pies" i akcja "Czytam sobie! Mogę być kim chcę!"Hania została szczęśliwą posiadaczką książki do samodzielnego czytania pt. "Dobry pies" wydawnictwa Egmont. Zapraszam na post w którym dowiecie się dlaczego polecamy tą książkę dla dzieci :)

Buldog Bazyl to tytułowy "Dobry pies". W małej, 31 stronnicowej książeczce poznajemy historie Natalki i jej psa, który ciągle sapie i je. Jak to się stało, że grubiutki i leniwy Bazyl został bohaterem i zyskał sobie na miano dobrego psa? Dowiecie się tego w książce, a najlepsze jest to, że dziecko samo może o tym przeczytać. Na moim blogu staram się Wam polecać produkty dla dzieci, które są warte uwagi. Z pozoru niepozorna książka "Dobry pies" bez wątpienia do takich należy. Dlaczego? Bo dzięki niej dziecko uczy się czytać. 

"Dobry Pies" wydawnictwa Egmont to książka z serii "Czytam sobie"- trzypoziomowego programu wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Prezentowana książeczka  jest na poziomie pierwszym, dla dzieci, które dopiero zaczynają czytać. Na tym etapie dziecko uczy się składać słowa i ćwiczy głoskowanie.  W kolejnych poziomach składa zdania i czyta całe strony.

Dlaczego polecamy książkę "Dobry pies" ?

 • Wspomaga naukę czytania. Książka skonstruowana jest tak by pomagać dziecku w nauce czytania. Dlatego zastosowano dużą czcionkę Tekst znajduje się na dole strony, dzięki czemu początkujący czytelnik może łatwo pomagać sobie palcem w składaniu poszczególnych słów. W książce znajdziemy też ramki ze słowami do czytania głoskami. Są to słowa, które występują również w treści książeczki.
 • Format. Wymiary książki są w sam raz dla małego czytelnika. "Szyte na miarę" dziecięcych dłoni przekładających kolejne strony :)
 • Ilustracje Hania gdy tylko zobaczyła Bazyla na okładce chciała poznać historie tego śmiesznego psa. Zabawne ilustracje przyciągają uwagę dziecka i sprawiają, że chętnie sięga po książeczkę. 
 • Naklejki. Na końcu książeczki znajduję się 6 naklejek, które możemy wykorzystać np. do motywowania dziecka. Hania  lubi naklejki więc bardzo się tym ucieszyła.
 • Dyplom sukcesu. Na początkującego czytelnika czeka  nagroda. Hania gdy samodzielnie przeczyta już "Dobrego psa" otrzyma wyjątkowy  imienny dyplom z naklejką. "Hania czyta sobie i jest super!'
"Dobry pies" jest przyjacielem Hani wspierającym ją w nauce czytania.  
"Dobry Pies" to wyjątkowa książeczka bo należy do akcji "Czytam sobie! Mogę być kim chcę!" Promuje ona samodzielne czytanie wśród dzieci. Warto się przyłączyć bo każdy kto chce zachęcić dziecko do czytania i wspomóc je w nauce samodzielnego czytania, znajdzie coś dla siebie. Od materiałów do druku po konsultacje ze specjalistami. Więcej o akcji i zaletach samodzielnego czytania przeczytacie na stronie http://www.czytamsobie.pl/przylaczsie.php  Zapraszam również do obejrzenia filmu promującego akcje. 


Kreatywna Dżungla zachęca Was do dołączenia do akcji "Czytam sobie! Mogę być kim chcę!" My już w niej uczestniczymy. Hania uczy się czytać i próbuje samodzielnie przeczytać swoją pierwszą książkę pt. "Dobry pies". 

7 komentarzy:

 1. Wspaniała akcja, oby stała się powszechna bo ma ważne przesłanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. OOo, fajna akcja. Nie słyszałam o niej. Warto to rozglosic szerokiej publice.

  OdpowiedzUsuń
 3. Potrzebne są książeczki, które wspomagają naukę czytania. Fajne ilustracje i krótki tekst, to jest to. Chociaż ten podział na litery niektórych wyrazów, moim zdaniem nic nie daje. Dziecko musi składać ze słuchu. Jednak właściwie mi to nie przeszkadza. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książeczka i idealna dla mojej córci która uczy się czytać. Dziś idę do empiku i może uda mi się taką kupić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książka, dużo obrazków zachęcających do czytania. A akcja super.

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger