Lis z rolki po papierze toaletowymHania ostatnio zauroczyła się lisami. Razem z Oliwierem bawią się w liski. Lubię czerpać pomysły do prac plastycznych obserwując zainteresowania dzieci. Zatem ku ogromnej radości Hani i Oliwierka zaproponowałam im, żeby zrobili własne lisy z rolek po papierze toaletowym. 

Dzieci tworzyły z wielkim zaangażowaniem, wynikającym z ich zainteresowania lisami. Warto obserwować swoje dziecko i proponować mu zadania czy prace plastyczne wplatając np. ulubionego bohatera. Szczególnie wtedy gdy Wasz maluch niechętnie sięga po pędzel czy nożyczki. Pamiętajmy, że w wieku przedszkolnym ćwiczenie sprawności manualnej i motoryki jest bardzo ważne. 

Lisy Hani i Oliwiera są nie tylko ozdobą, ale stały się również ich zabawkami. Moje dzieciaki zadowolone ze swojej twórczości,  bawią się swoimi liskami. Pamiętacie gdy tworzyliście zabawki z niczego? To było coś wspaniałego, prawda?  W dzisiejszych czasach samodzielne  tworzenie zabawek nie traci na wartości i nadal wzbudza zachwyt dzieci. Zalety jakie z tego wynikają są również cenne. Wzmacniamy samoocenę dziecka, wiarę we własne siły, rozbudzamy wyobraźnie i kreatywność.


Do wykonania lisa DIY użyliśmy: jak zrobić lisa z rolki po papierze toaletowym?

  1. Rolkę po papierze malujemy farbami plakatowymi. Odkładamy do wyschnięcia.


2. Z bloku technicznego wycinamy kształt serca na pyszczek oraz ogon.
3. Gdy farba wyschnie zagniatamy górną część roli- tworząc uszy

4. Flamastrem rysujemy oczy i buzie na serduszku oraz włoski na ogonie.

 
5. Przyklejamy pyszczek i ogonek do pomalowanej rolki.


Urocze liski gotowe :) 

Zobaczcie jak prezentują się  lisy Hani i Oliwiera..


Jak Wam się podobają? Czym interesują się Wasze dzieci? Bawią się tym co stworzą? Czekamy na Wasze komentarze tutaj pod tym postem i na naszym fan pagu 

Miłej zabawy przy tworzeniu własnych lisków :*

6 komentarzy:

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger