ryby w oceanie- praca plastyczna

malowanie farbami

Wyobraźcie sobie, że nurkujecie w wodach oceanu lub morza...No chyba,że nurkowaliście to koniecznie się nam tym pochwalcie:) Ci, co nurkowali sobie przypominają,a te osoby, które mają to doświadczenie przed sobą, to sobie wyobrażają. Zamykasz oczy i co widzisz? Pływasz między ławicą ryb, a może obok rekina? Pięknie i niesamowicie, prawda? A gdyby to namalować...
Ja w te wakacje (które spędzamy w domu i wcale się nie nudzimy) podsunęłam taką myśl dzieciom.  Jak wiecie wyobraźnia dziecka nie zna granic więc wszystkiego można się spodziewać. Ale tego co zobaczyła moja Hania się nie spodziewałam. Ona nurkowała i widziała narwale. Przyszłyby Wam do głowy? Mi  nie, a mojemu dziecku to i owszem.Nie nemo, syrenka czy inny podwodny bohater. Ciekawe co wymyślą Wasze dzieci? 

Po takim wstępie i nurkowaniu w oceanie dzieci nie mogły się doczekać, co ta mama znowu wymyśliła. Jak usłyszały "farby" to biegiem po wodę i pędzle. Takie emocje i chęć tworzenia w nich wezbrały jakby na prawdę przeżyły fascynującą podwodną przygodę. Sprawdźcie jak zareagują Wasze dzieci na pracę plastyczną pt. " co widzisz w głębi oceanu?" :)

Do tej pracy plastycznej użyliśmy:Zaczynamy od namalowania wody. W tej pracy ważne jest, żeby uzyskać efekt głębi. W tym celu malujemy na około zaczynając od zewnątrz kartki, używając najciemniejszego koloru. Następny okrąg troszkę jaśniejszym kolorem niebieskim, potem jeszcze jaśniejszym itd. Na końcu, w środku kartki malujemy kółeczko używając białej farby.  Do malowania użyliśmy trzech kolorów fioletowego, niebieskiego oraz białego. Żeby uzyskać barwy pośrednie bardzo pomocna okazała się paletka. Dzięki niej Hania sama mieszała kolory tworząc nowe odcienie koloru niebieskiego. Ciekawy efekt uzyskała również dzięki farbkom z brokatem.

Kolejny krok to wycięcie z czarnej kartki ryb. Najlepiej zrobić je zaokrąglone.  Hania wycięła zapowiadane narwale, a dla Oliwiera mamy rekiny. Wycięte ryby naklejamy na środku kartki ( w tym białym polu). Ciekawy efekt uzyskacie jeśli ryby będą pływać w kółko.
Hania poznała tutaj nowy sposób malowania i tworzenia perspektywy. Było to dla niej wspaniałe doświadczenie. Dodatkowo obserwowała efekt przenikania barw i sama mieszała kolory. Malowanie pędzlem rozwija motorykę małą, niezbędną przy pisaniu. Dzięki pokazanej przez nas aktywności plastycznej dziecko rozwija wyobraźnie i przy okazji poszerza wiedzę o środowisku wodnym. 

Możecie zaproponować ją starszym przedszkolakom, w szkole, w domu. Gdy szukacie ciekawej pracy plastycznej do tematu o rybach, o wakacjach lub o morzu. Albo po prostu wtedy, gdy dziecko się nudzi. 

Nie czekajcie dajcie dziecku farby i pozwólcie tworzyć głębie oceanu. Tak nie wiele, a daje tyle radości i pozwala się rozwijać dziecku :) 

A gdyby było Wam mało to zapraszamy na naszą podobną pracę- zachód słońca http://www.kreatywnadzungla.pl/2017/07/wakacyjne-prace-plastyczne-zachod-sonca.html

  18 komentarzy:

 1. Woda to zdecydowanie nie mój świat ale ogólnie wizualnie lubię patrzeć ;-) kolejna zachwycająca praca :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kolejny zachwycający komentarz :) Aż chcę się tworzyć , dziękujemy :*

   Usuń
 2. Bardzo fajny i kreatywny efekt głębi!

  OdpowiedzUsuń
 3. prace konkursowe! A farby z brokatem superowe- muszę takie kupić moim chłopcom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo nam miło za taka pozytywną opinie, tym bardziej,że pracę wykonała samodzielnie 5,5 latka :)

   Usuń
 4. Bardzo fajny pomysł na deszczowe dni :) Będziemy próbować!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekamy na zdjęcie Waszych działań plastycznych :)

   Usuń
 5. Wow. Jestem pod wrażeniem! Na pewno w najbliższych dniach spróbujemy z synkiem wyczarować takie cudo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje :* Twórzcie i bawcie się dobrze :) chętnie zobaczymy Wasze dzieła :)

   Usuń
 6. czekam aż synek podrośnie i będziemy mogli razem tworzyć :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę piękna i kreatywna praca!

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam takie pomysły, zrobię z moim Tadziem��

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger