Zamek z piasku- praca plastyczna

zamek z piasku


Lato,plaża, piasek...moje pierwsze skojarzenie ZAMEK Z PIASKU. W wakacje zawsze budujemy zamki z dziećmi. Im większy tym większa satysfakcja, a jeszcze lepiej jak wokół płynie fosa. Jednak nigdy nie jest nam dane podziwiać nasze zamki długo... Plażowicze muszą wrócić do domu, a swój zamek pozostawić i mieć nadzieje, że nikt i nic go nie zniszcz. To może wtedy następnego dnia uda się jeszcze nim pobawić. Zamek z piasku to miłość wielka lecz krótkotrwała, jak to bywa w wakacje ;) Jednak nie musi tak być...Dziś pokażemy Wam pomysł na pracę plastyczną dzięki, której zachowacie wspomnienia z wakacji, a nawet trochę piasku z plaży (który zbieramy na pamiątkę, ale nie wiadomo potem co nim zrobić haha) . Same plusy, zresztą zobacz, przeczytaj i przekonaj się:) Na końcu postu czeka też filmik...Do  zrobienia zamku z piasku użyliśmy

-  troszkę piasku z plaży (może być z piaskownicy lub z plaży, na której spędzacie te wakacje)
- blok rysunkowy z białymi kartkami lub kolorowymi
- ołówek
- klej introligatorski Kolorowy Świat Bambino


artykuły plastyczne

jak zrobić zamek z piasku na kartce

Zaczynamy od narysowania zamku na kartce. Można nawet spróbować narysować zamek, który wcześniej zbudowaliście z piasku na plaży, to dopiero będzie wyzwanie artystyczne. Teraz nakładamy klej na wszystkie kontury narysowane ołówkiem. Można to zrobić tak jak my wyciskając klej od razu z tubki, lub nakładać klej pędzelkiem (młodszym dzieciom będzie łatwiej). Na koniec sypiemy na kartkę piasek i zsypujemy jego nadmiar. W magiczny sposób piasek utworzył nam piękny zamek :) 
To praca plastyczna, która spodoba się wszystkim dzieciom. Teraz nawet, gdy pogoda nie będzie sprzyjać plażowaniu dziecko nie będzie się nudzić. Dołącz kartkę, kej i ołówek do swojego zestawu plażowego, a będziesz przygotowana na każdą okoliczność ;) Pamiątka z wakacji zrobiona przez dziecko jest najpiękniejsza i bezcenna bo ma ładunek sentymentalny. Wystarczy, że napiszesz miejscowość oraz datę i nie musisz kupować na straganach pamiątek, które potem nie wiesz gdzie postawić ;) 

Zaprezentowana dziś aktywność plastyczna rozwija koncentracje dziecka, koordynację ręka- oko oraz ćwiczy dłoń i palce. Sypanie pasku paluszkami to piękne ćwiczenie przygotowujące rączkę do trzymania długopisu. Dzięki tej zabawie dostarczamy również dziecku nowych doświadczeń plastycznych i sensorycznych.
Koniecznie zróbcie zamek z piasku w te wakacje :) Zapraszamy na słoneczny filmik na naszym kreatywnym kanale YOU TUBE

Napiszcie w komentarzu skąd w tym roku weźmiecie piasek :) 
Podoba się to podaj dalej w świat 


11 komentarzy:

 1. Cudowna kreatywna letnia zabawa!

  http://przystanek-klodzko.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały pomysł na letnią kreatywność 😊 W tym roku jedziemy nad morze więc może przetestujemy 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Hoho... Ile zameczków powstało :-). Niby proste a jakie fajne :-).

  OdpowiedzUsuń
 4. Takiego zamku jeszcze nie robiliśmy. Świetny pomysł, musimy kiedyś spróbować. Dziękuję za inspirację :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mega. Ostatnio moje dzisci robiły coś podobnego z kolorowymi piaskami i odklejaniem. Super idea

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne zamki 👍 jedziemy na plażę ale tam nie będzie piasku tylko kamienie .

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger