Kreatywna twórczość na fali

Kreatywność jest teraz na fali  i bardzo dobrze. Oby została jak najdłużej. Dlaczego? Dowiesz się czytając dalej i zobaczysz pracę plastyczną, która wspiera ekspresję twórczą dziecka. Przy okazji spełnisz marzenie dziecka o własnym akwarium z rybkami:) 

Kreatywność jest ważna

Co raz więcej się mówi o kreatywności. Czy to taka moda? Z pewnością nie jest to chwilowy trend. Co więcej, kreatywność była od zawsze, jest ona niejako atrybutem dzieciństwa. Przypomnij sobie czasy kiedy byłaś dzieckiem...Beztroskie zabawy, gdy patyk stawał się lalką, a z kartonu powstawał zamek. Zabawki tworzyło się z wszystkiego. Dziś wszystko można kupić, być może dlatego, mówi się teraz o rozbudzaniu kreatywności. Pewnie, że łatwiej jest włączyć bajkę niż sprzątać pokój po ścinkach papieru, czy prać ubrania od farby. Ale czy lepiej?
Dziecko w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jest z natury kreatywne, twórcze, ciekawe świata, chłonne wiedzy i lubi różnorodną aktywność. Warto wykorzystać ten okres, zanim minie i rozbudzać kreatywność dziecka.  Z pewnością zaowocuje to w późniejszym okresie kształcenia, czy też w dorosłości. Kreatywne dziecko to odważny, pomysłowy, dowartościowany dorosły człowiek, który poradzi sobie z napotkanymi problemami oraz w twórczy sposób podejmie się życiowych wyzwań. Wspierając osobowość twórczą dziecka sprawiasz, że jego dzieciństwo jest jeszcze piękniejsze, a w przyszłość będzie kolorowa.

Pomysł na kreatywną twórczość- rybki w falach

Na blogu znajdziesz mnóstwo pomysłów na zabawy, które wspierają kreatywność dziecka. Dziś pokażemy pracę plastyczną z efektem 3D, która oprócz kreatywności rozwija także motorykę małą oraz umiejętność wycinania. 

użyliśmy:

- białą kartkę z bloku technicznego
- niebieską kartkę z bloku rysunkowego
- wyciankę
- klej w sztyfcie
- nożyczki

Jak zrobić rybki na falach

Pewnie już zaobserwowaliście, że lubię dodawać zdjęcia moich dzieci w trakcie tworzenia :) Jak ich małe rączki pracują, malują, wycinają, przyklejają itd. To piękne obserwować ich wyraz twarzy, najpierw pełne skupienie, a następnie radość. Tak też będzie i tym razem, zobaczcie jak Hania i Oliwier tworzyli rybki pływające w falach.

1. Niebieską kartkę składamy na pół. Zaczynając od zgięcia nacinamy kartkę nożyczkami z wzorkiem. UWAGA! Nie przetnij kartki. To mają być nacięcia, które utworzą fale.

2. Niebieską kartkę z wyciętymi falami naklejamy na białą kartkę z bloku technicznego.

3. Z wycinanki wycinamy rybki.
4. Przyklejamy rybki. Można je przyklejać na niebieską kartkę , jak i i na białą. Rybki mają pływać na falach :)
Zobacz efekt

Pływające rybki są gotowe. Kartkę można postawić i palcami ułożyć fale.

Pamiętajcie,że jeśli ma być kreatywnie to niech dziecko tworzy samodzielnie. Dajcie mu pomysł, ale wykonanie pozostawicie małemu twórcy. W pracach moich dzieci oprócz zwykłych rybek pojawiły się wieloryb, rekin i wędka :)
Teraz można postawić swoje dzieło na półce i mamy własnoręcznie zrobione akwarium z z rybkami.
Taka twórczość spodoba się każdemu dziecku. Efekt jest świetny, zobaczcie filmik :)


Rozwijacie kreatywność dziecka? Podzielcie się wrażeniami i pomysłami z Waszej kreatywnej zabawy

15 komentarzy:

 1. Rewelacja :) proste, łatwe, z pomysłem. Rozwijanie kreatywności u dzieci to zdecydowanie inwestycja w przyszłość

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł. Na razie korzystamy w lata i chłopaki biegają po dworze aż do wieczora ale jak przyjdą ciemne wieczory to mam już całą listę pomysłów do wykorzystania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje:) Trzeba wykorzystać pogodę, masz rację. Na dworze tez pewnie się kreatywnie bawią :D my nieraz przenosimy swoje artystyczne zabawy na dwór

   Usuń
 3. Mój synek uwielbia wszelkie kreatywne prace. Lubi też rybki:D Musimy spróbować takiej pracy. Niedawno robił "morski świat" na konkurs;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem za kreatywnością i moim synom jej nie brakuje! Fajny pomysł. My także lubimy produkty Bambino😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł! Aż szkoda, że mój eM już za duży na takie zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny pomysł. Podsunę mojej przedszkolance, która lubi takie kreatywne zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 8. To tylko potwierdza moją teorię, że pomysły najprostsze, przy minimalnej pracy okazują się zwykle najlepsze :) Uwielbiam spędzać tak czas z moim dzieckiem, obserwować ją jak radzi sobie w różnych sytuacjach i zaskakiwać jej różnymi rozwiązaniami na różne problemy małe i duże :)
  Efekt pracy super!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawy pomysł. Muszę spróbować tego z moimi smykami :-)

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger