Nauka + zabawa = Squla

Rodzice i nauczyciele coraz częściej zadają sobie pytanie : Jak zachęcić dziecko do nauki? Jednym z rozwiązań jest nauka przez zabawę, a drugim - wykorzystanie nowoczesnych technologii. A gdyby tak połączyć te dwie opcje? Niemożliwe? A właśnie,że możliwe :) Dziś chcę Wam zaprezentować platformę edukacyjną, która sprawia, że nauka jest rozrywką. Poznajcie Squla.pl 

Czy nowoczesne technologie mogą być wykorzystywane w edukacji? 

W dzisiejszych czasach trudno jest zainteresować dziecko tradycyjną nauką. Dostęp do telewizji, komputerów, smartfonów, konsoli wcale tego  nie ułatwia. Wirtualny świat jest dla dziecka atrakcyjniejszy niż np. zeszyt. Sądzę, że w XXI wieku powinniśmy korzystać z osiągnięć technologii i przekuć Internet na coś dobrego. Warto wykorzystać go do celów edukacyjnych. Nie ma sensu od tego uciekać, wręcz przeciwnie, trzeba korzystać bo świat nie cofnie się d czasów tabliczek ;) Co więcej, informatyka i programowanie ma w edukacji szkolnej co raz większe znaczenie. Trzeba iść z duchem czasu i podążać za dziećmi, dla których Intrernet i technologie to naturalne środowisko. 

Nie trać czasu na szukanie! Znalazłam najlepszy portal edukacyjny dla dzieci

Moja córka zaczęła interesować się urządzeniami mobilnymi i komputerem, a najbardziej ciekawiły ją gry. Uznałam, że nadszedł czas by nauczyła się obsługi komputera. Ku ogromnej radości mojego dziecka, pewnego dnia powiedziałam: "Haniu, chodź, zagrasz w grę na komputerze." Szczęśliwe i podekscytowane dziecko usiadło przed laptopem. Jednak, musicie wiedzieć, że wybrałam dla mojej córki gry edukacyjne, które dostosowane są do jej wieku. Postanowiłam wykorzystać możliwości technologii w nauce. Znalazłam platformę edukacyjną Squla.pl , poleconą mi przez zaufanych nauczycieli. Sprawdziłam i przekonałam się, że jest to najlepszy wybór. Korzystając ze Squli, Hania może m.in. rozwijać umiejętności matematyczne, uczyć się liter, języka angielskiego, a dodatkowo nabywa umiejętności obsługi komputera. Przyjemne z pożytecznym, połączenie nauki i zabawy. Jako mama i nauczycielka jestem spokojna, że moje dziecko korzysta z komputera w bezpieczny sposób oraz rozwija swoją wiedzę i umiejętności. Dzięki raportom mogę kontrolować czas spędzony na grach oraz obserwować osiągnięcia Hani. Aktualnie wybieramy zadania dla zerówki, ale coś czuję, że Squla będzie nam towarzyszyć w kolejnych latach edukacji :)

Zawsze staram się wybrać dla moich dzieci to, co najlepsze. Tak było i tym razem. 
Zdecydowałam się na platformę Squla i polecam ją innym rodzicom oraz nauczycielom.


Spraw, że Twoje dziecko polubi naukę!

Korzystanie ze Squli sprawia, że dziecko chętniej ćwiczy poznany w szkole materiał, utrwala go i przyswaja z łatwością. Nauka tabliczki mnożenia, powtórzenie zasad ortografii, czy słówek z języka obcego, nie będzie nudne i monotonne. Dzięki Squli, dziecko może czerpać radość z nauki. Uczy się spontanicznie i z przyjemnością. Z własnego doświadczenia wiemy, że to co sprawia nam radość, przychodzi nam bez trudu i przymusu. Interaktywne  gry, quizy i filmy edukacyjne zachęcają dziecko do samodzielnej i systematycznej nauki. 


Nauka i zabawa- to działa! Poznaj Squla.pl

Czym wyróżnia się  Squla? Poznaj więcej informacji i razem z dzieckiem sprawdź możliwości tej platformy edukacyjnej już dziś na https://www.squla.pl/

 •  Ogromy wybór zadań. Znajdziesz tam prawie 50 000 zadań dostosowanych do wieku i tempa nauki dziecka
 • Możliwość wyboru poziomu gier zaczynając od edukacji przedszkolnej, aż do 6 klasy szkoły podstawowej. 
 • Wszystkie przedmioty w jednym miejscu.
 •  Zadania dla młodszych dzieci są z lektorem.
 • Interaktywne gry i quizy są zgodne z nową podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2017/2018.
 • Możliwość korzystania  na wielu urządzaniach : komputerze, tablecie , smartfonie.
 • Małe koszty bo abonament płatny jest co miesiąc
 • Dziecko ma motywacje do nauki bo zbiera punkty, które może wymienić na prawdziwe nagrody np. rodzinny bilet do Centrum "Kopernik"
 • Jako rodzic masz dostęp do panelu rodzica i możesz m.in. śledzić postępy dziecka w nauce.
 • Dziecko utrwala poznany materiał lub nadrabia zaległości np. gdy jest nieobecne w szkole
12 komentarzy:

 1. Świetna propozycja. Szkoda tylko, że platforma jest płatna, ale wypróbujemy i zobaczymy czy Młodemu się w ogóle spodoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest wersja demo ,w sam raz na przetestowanie��Platforma jest płatna,ale to świadczy tylko o jakości ��

   Usuń
 2. Bardzo dobry pomysł, jako przyszła nauczycielka na pewno polecałabym ten sposób nauki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, na pewno uatrakcyjni to naukę ;)I nie będą to zmarnowane godziny przed komputerem

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam ale zobaczymy czy przypadnie mojej córce do gustu. Fajnie, ze mozna sprawdzic to w wersji demo.

  OdpowiedzUsuń
 5. super że jest wersja demo do przetestowania

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zachęcić dziecko do nauki? Pozwolić mu na zdobywanie wiedzy w formie zabawy. Prwadziwa nauka zacznie się w szkole. Squla i dla mnie jest jednym z ciekawszych rozwiązań na zabawę połączoną z nauką. Wersja demo bardzo fajnie przygotowana.

  OdpowiedzUsuń
 7. My tez korzystamy z tej platformy. Naprawdę super pomysł na utrwalanie i rozwijanie wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Znamy i korzystamy, jeśli już dziecko korzysta z komputera niech korzysta w sposób rozwijający. Bardzo fajny program wspomagający edukację naszego dziecka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super,że podzieliłaś się swoją opinią :) Zgadzam się z Tobą

   Usuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger