Odlotowa zabawa! Ćwiczenia oddechowe wspierające rozwój mowy dziecka



Wiek przedszkolny to bardzo ważny czas dla rozwoju mowy dziecka.  Jest wiele ćwiczeń stymulujących rozwój mowy. Ćwiczenia oddechowe są jednym z nich. Poprawiają one wydolność oddechową, sprzyjają wydłużaniu fazy wydechowej, co powoduje poprawę jakości mowy. Zobacz ćwiczenia oddechowe w formie odlotowej zabawy!


Rakiety i statki kosmiczne do ćwiczeń oddechowych

Dzięki naszej dzisiejszej propozycji dziecko świetne się bawi, a przy tym mimowolnie wykonuje ćwiczenia oddechowe. Któż nie chciałby lecieć rakietą lub statkiem kosmicznym? Pewnie, że każde dziecko marzy, żeby choć na chwile wybrać się w podróż kosmiczną. Wszystko możliwe dzięki sile wyobraźni i naszej inspiracji. Zacznijcie od wykonania rakiety lub statku kosmicznego, potem czas na lot...

użyliśmy:


 • blok techniczny
 • flamastry
 • klej
 • nożyczki
 • ołówek
 • słomki do napojów


 jak zrobić rakietę/statek kosmiczny

Kartkę składamy na pół i rysujemy rakietę lub statek kosmiczny. Następnie równo wycinamy. Potrzebujemy dwie sylwety tej samej wielkości. Teraz kolorujemy według własnego pomysłu. Na koniec smarujemy klejem brzegi i sklejamy tak, by w środek włożyć słomkę do napojów. Należy dobrze skleić wszystkie boki, żeby podczas dmuchania nie uciekało powietrze. Przy tworzeniu dziecku ćwiczy zdolności manualne i ćwiczy umiejętność wycinania. 


 Odlotowe ćwiczenia oddechowe- o co chodzi?

Gdy rakieta jest gotowa czas na lot w kosmos :) Mały kosmonauta dmucha w rurkę , a rakieta leci do góry. Zobaczcie filmik nagrany przez Oliwiera i Hanie, a zobaczycie o co chodzi :) 




Zatem nie zwlekajcie, zaczynamy odliczanie 10,9,8, ,.. start odpalamy ćwiczenia oddechowe i wspieramy rozwój mowy dziecka.


6 komentarzy:

 1. Świetny pomysł! Proste wykonanie I rewelacyjna zabawa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale rewelacyjny pomysł. Nie miałam pojęcia, że takie ćwiczenia ułatwiają mowę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa zabawa. W przedszkolu dzieci robiły wyścig piłeczek pingpongowych w podobny sposób.

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger