My Little Pony Movie - magiczny sposób na wspieranie rozwoju dziecka

książeczki edukacyjne z kucykami

Już jutro w kinach, premia bajki My Little Pony Film. Hania nie może się doczekać wspólnego wypadu do kina. Tymczasem już bawi się z bohaterami kinowej wersji Kucyków Pony. W długie jesienne wieczory, deszczowe dni sięga po nowości Egmont z serii My Little Pony Movie i w magiczny sposób ćwiczy sprawność manualną, logiczne myślenie, koncentracje, wyobraźnie i koordynacje ręka- oko. 

Tak to mój magiczny sposób na zadania wspierające rozwój dziecka, gdy nie mam czasu na wymyślanie ćwiczeń i tworzenie pomocy do wspólnej twórczości.Jak każda mama pracuje, gotuje, sprzątam, a doba jest dla mnie za krótka. W takich sytuacjach gdy padam z nóg , z pomocą przychodzą mi książeczki edukacyjne i kolorowanki. Mam pewność, że moje dzieci z przyjemnością będą wykonywać zadania w książeczkach. Zawsze wybieram produkty z ulubionymi bajkowymi postaciami.To gwarancja radości dziecka i przydatności książeczki. 
Dziś chcę Wam pokazać nasze nowości z serii My Little Pony Movie , które skradły serce Hani <3 


my little pony movie. 1000 naklejek

Jako dziecko uwielbiałam naklejki. Pilnowałam ich niczym skarbu. To było kilkanaście lat temu,ale mimo upływu czasu, naklejki nadal mają w sobie tą samą moc i nadal oczarowują dzieci.
Dzieci kochają naklejki <3 A co dopiero jak się ma 1000 naklejek! Tak, aż tyle naklejek znajdzie dziecko w książeczce My Little Pony Movie 1000 naklejek. Duże, małe, kolorowe, z kucykami, z bohaterami najnowszej bajki , jakie tylko chcecie. Co zrobić z taką ilością naklejek? Co tylko dziecko sobie zamarzy. Hania i Oliwier najczęściej przyklejają wybrane naklejki na kartkę i dorysowują elementy np. domy, drzewa. Tak powstają wymyślone przez dzieci przygody kucyków. 

W książce oprócz naklejek znajduje się mnóstwo zadań, labiryntów, zagadek z bohaterami bajki. Hania rozwiązując zadania bawi się i uczy jednocześnie.
My Little Pony movie. Magia kolorownia

Dzieci w pewnym wieku uwielbiają kolorować. Hania jest właśnie w takim okresie :) Twoje dziecko też mogłoby godziny spędzić na kolorowaniu i rysowaniu? Jeśli tak, to ta książka będzie idealna. 
Ponad 60 stron przepełnionych artystycznymi kolorowankami z bohaterami  bajki My Little Pony. Dziecko może ćwiczyć sprawność manualną i wyobraźnie , nadając barw ilustracjom. Ta kolorowanka jest naprawdę wyjątkowa, przypomina mi antystresowe kolorowanki dla dorosłych, w wersji dla dzieci. 

My little Pony Movie. Wodne kolorowanie

Teraz czas na prawdziwą magię....Wystarczy woda i pędzel,a ilustracje nabiorą barw.  Hania i Oliwier jest nią oczarowana. Książeczka jest atrakcyjna ponieważ jest to odskocznia od tradycyjnego malowania oraz zawiera element tajemnicy. Dzieci z ciekawością malują pędzlem i patrzą jaki kolor się pojawia. I znowu dziecko z radością maluje, a  przy tym ćwiczy sprawność manualną i koordynację ręka- oko. 

Którą książeczkę wybierzesz dla swojego dziecka? A może wszystkie? 

6 komentarzy:

 1. I to jest właśnie ta chwila, kiedy masz dwóch synów... i nie pójdziesz na kucyki "bo to dla dziewczyn"... :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Dusia przez prawie 2 lata była fanką Kucyków. Na początku nie pojmowałam, nie mogłam zapamiętać imion itd, potem przywykłam i polubiłam a pod koniec miewałam ich już dość ;-). Na tammtym etapie takie książeczki wywołaby fale radości ale że teraz miłość do kucyków już zanika więc samo pójście do kina wystarczy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. super lubie takie książeczki ja niestety mam tylko dla chłopaków w końcu mam ich trzech :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ech, szkoda, że nie ma chłopczyńskich odpowiedników My Little Pony :( Miętus niestety uważa, że są tak bardzo potwornie przeokropnie dziewczyńskie, że nie udało mi się nawet 3 słów o nich opowiedzieć

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas trochę moda na kucyki minęła ale i tak do kina dziewczynki pójdą z miłą chęcią. Wybieramy się sporą bandą dziewczyńską :) Książeczki są super, naklejki również sama uwielbiałam !

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy w domu małą wielbicielkę kucyków. Chociaż nie do końca rozumiem to wspieram tę fascynację. Kino zaliczone pierwszego dnia :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger