11 pomysłów na jesienne prace plastyczne

drzewa, liście, owoce


Kochani dziś mam dla Was inspiracje na jesienne prace plastyczne. W jednym wpisie znajdziecie aż 11 pomysłów. Większość prac została wykonana przez dzieci na zajęciach w przedszkolu. Zobaczcie i zainspirujcie się :)


1. Jesienne drzewo z rolki

Urocze drzewo, które można postawić np. na parapecie. Dziecko maluje rolkę po papierze toaletowym na kolor brązowy. Z zielonej kartki z bloku technicznego wycina dwie korony drzew.  Z wycinanki wydziera małe kawałki w kolorach jesiennych liści, a następnie przykleja je na koronę drzewa. Na koniec przykleja korony drzew z dwóch stron rolki. 2. Grzyby w lesie

Jak zrobić podobną pracę plastyczną przeczytasz TUTAJ

3. Grzyby stemplowane paluszkiem

Do wykonania tej pracy plastycznej potrzebujesz kolorowankę przedstawiającą grzyb. Dzieci stemplują paluszkiem i nadają barw grzybkom. 

4. Jesienny pejzaż

Ta praca plastyczna jest efektowna, a żeby ją zrobić należy wyciąć kontury drzew oraz liści ( z kartki w jesiennym kolorze lub w czarnym). Na kartce należy namalować pasy farbami. Kolejność od dołu: żółty, pomarańczowy, różowy, czerwony, niebieski, granatowy. Gdy farba wyschnie pozostaje tylko nakleić wcześniej wycięte elementy. 

5. Jesień w sadzie

Dzieci stemplują paluszkiem sylwety owoców np. jabłka, gruszki, śliwki. Żeby zaprezentować pracę w galerii na przedszkolnym korytarzu, przygotowałam drzewa, do których przyczepiłam owoce. Tak powstał nasz sad.

6. Jabłka w skrzynce

Gdy już nadejdzie czas na zbieranie owców z sadu i przechowanie ich na zimę, przedszkolaki mogą umieścić jabłka w skrzynkach :) Jak zrobić podobną pracę plastyczną przeczytasz TUTAJ 

7. Jesienne liście

Liście jesienią mają piękne barwy i jest to świetna okazja by pokazać dzieciom jak łączyć barwy, bawić się kolorami, łączyć je. Dzieci  malują szablon liścia jesiennymi kolorami i próbują uzyskać efekt przechodzenia jednej barwy w kolejną.  Takie liście można wykorzystać na wiele sposobów. My np. zrobiliśmy wspólne drzewo.


8. Żołędzie

Wykonując tą pracę plastyczną dzieci znów mają okazję poćwiczyć motorykę małą w trakcie wydzierania kawałków wycinanki, którymi wykleją żołędzia. "Kapelusik" można pomalować kredkami, farbami lub pastelami.

9. W kroplach deszczu

Ta praca plastyczna została wykonana ciekawą techniką. Przeczytasz o tym TUTAJ 10. Wirujące liście

Bawimy się kolorami i malujemy flamastrami. Wirujące jesienne liście w intensywnych jesiennych kolorach. Dzieci mają farajdę przy takich kolorowankach :) Podobne szablony do druku znajdziesz np. TUTAJ

11. Brzozowy las

Tą pracę plastyczną wykonała cała grupa przedszkolaków. Jest to jedna z moich ulubionych prac. Ze zwykłej gazety wycinamy lub wydzieramy długie paski ( powstanie z nich pień). Przyklejamy je na brystol. Dzieci maczają paluszki w farbach (kolory jesienne) i stemplują mnóstwo liści. 


Uwielbiamy jesienną twórczość <3 Dzieci podczas tworzenia przedstawionych prac ćwiczą zdolności manualne, motorykę małą, kreatywność, wyobraźnie. Uczą się dostrzegać piękno otaczającego świata i przedstawić je we własnej twórczości.

Jeśli zbiór jesiennych prac plastycznych okazał się przydatny to śmiało udostępnij ten post innym :) 

11 komentarzy:

 1. piekne-wszystko w jednym miejscu super;)na nastepny rok coś odgapimy:)aa mamy jeszcze nawet juz wydrukowane w kroplach deszczu ale ciągle czasu brak...moze jeszcze zrobimy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne propozycje <3 Uwielbiamy Waszą twórczość w każdym calu :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podobają te owocowe drzewa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudny zbiór inpiracji jesiennych... Każda praca inna i fajna :-). Najbardziej podoba mi się brzozowy las, jabłka w skrzyni oraz z obrazek z deszczem :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo dziękujemy :) wybrałaś pracę, które są moimi ulubionymi
   :)

   Usuń
 5. Szkoda, że mój syn wyrósł z prac plastycznych :(

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger