Miś- pomysł na pracę plastyczną

25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Hania i Oliwer przygotowali pracę plastyczną z misiem w roli głównej. W dzisiejszym wpisie zobaczysz nasz pomysł na wykonanie misia malowanego farbami, ale bez użycia pędzelka. Czym tym razem malowaliśmy? ;) 


Dzisiejsza inspiracja plastyczna sprawdzi się świetnie w przedszkolu, świetlicy, czy w trakcie zajęć plastycznych w klasach 1-3. My zrobiliśmy misie w domu, na konkurs do przedszkola i szkoły :) 

Podczas twórczości dziecko ćwiczy sprawność manualną, rozwija kreatywność, wyobraźnie i poczucie estetyki. Misie są malowane farbami, ale bez użycia pędzelka. Tym razem wykorzystaliśmy gąbkę. Takie stemplowanie gąbką sprawia, że wykonanie pracy jest atrakcyjniejsze dla dzieci, poszerza doświadczenie plastyczne, a efekt jest wyjątkowy (sprawia wrażenie puszystego futerka). 

W takcie tworzenia dziecko bawi się również w projektanta. Może wykazać się własną inwencją i wykonać ubranko dla swojego misia.  

Do wykonania misia użyliśmy: 

- farby plakatowe (kolor brązowy) Kolorowy Świat Bambino
- klej introligatorski Kolorowy Świat Bambino
- nożyczki
- gąbkę
- paletę (może też być np. plastikowy talerzyk)
- blok techniczny Kolorowy Świat Bambino
- tektura falista Kolorowy Świat Bambino
- materiał
- pastele Kolorowy Świat Bambino

Jak zrobić misia?

Z bloku technicznego wycinamy sylwetę misia. Brązową farbkę nakładamy na paletę lub plastikowy talerzyk. Czas na malowanie. Dziecko stempluje misia gąbeczką moczoną w farbce. Odkładamy misia do wyschnięcia. W tym czasie tworzymy ubranko. Oliwier zrobił spodenki, a Hania sukienkę.

Pokażemy Wam dwie propozycje stworzenia ubrania. Pierwsza to wyklejenie sylwety ubranka, kawałkami materiałów (używamy kleju introligatorskiego). Druga to użycie tektury falistej (świetnie się sprawdzi, do stworzenia ogrodniczek). Wystarczy wyciąć kształt np. spodni.Na koniec przyklejamy ubranko na misia i pastelami rysujemy pozostałe elementy (oczy, nos itd.).


Znalazłaś inspirację na misia? Podaj dalej ten post :)

3 komentarze:

  1. Cudne misie! Super Synowie robili misiowe prace plastyczne w przedszkolu i szkole z okazji Dnia Pluszowego Misia, a techniki były przeróżne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. u nas tez był Dzień Misia :) szyliśmy misie i wypychaliśmy je watą :) fajnie ze jest taki dzień :)

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger