"Akademia mądrego dziecka. Poznaję świat"- kreatywne kolorowanki dla 2-3 latków


Mamy 2-3 latków, czy znalazłyście kiedyś w sklepie kolorowanki odpowiednie dla wieku swojego dziecka? Takich kreatywnych książeczek jest dużo mniej, niż dla starszych dzieci. Jako mamie 3 latka zależy mi, żeby taka kolorowanka była edukacyjna, rozwijała sprawność manualną mojego dziecka oraz była dla niego atrakcyjna. Razem z Oliwierem chcemy Wam polecić kreatywne kolorowanki z serii "Akademia mądrego dziecka. Poznaję świat" wyd. Egmont. 


AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. POZNAJĘ ŚWIAT

Książeczki z serii Akademia mądrego dziecka- Poznaję świat rozwijają sprawność manualną, ćwiczą koordynację wzrokowo- ruchową, poszerzają wiedz o świecie, przygotowują do nauki czytania i pisania oraz uczą wartości społecznych. 

Każdy mały artysta będzie się cieszył własną twórczością. Każda chwila jest dobra, by wziąć kredkę i kolorować, czy świeci słońce, czy pada deszcz ;) Nie bez powodu, piszę o pogodzie, bo takie tytuły znajdują się w prezentowanej serii.

Oliwer uczy się z Akademią mądrego dziecka i poznaje świat z takimi tytułami:

W każdej z tych kreatywnych książeczek znajduję się dużo, ciekawych i prostych kolorowanek oraz 12 dużych naklejek. 


Co wyróżnia kolorowanki z serii "Akademia mądrego dziecka. Poznaję świat" ? Co mi się bardzo w nich podoba? 

Już Wam kochani odpowiadam :)
Każda książeczka jest tematyczna, a całość jest spójna. Oprócz kolorowanek, mamy też kolorowe ilustracje oraz tekst i łatwe pytania. Dzięki temu dziecko poznaje otaczający świat :) Może uczyć się kolorów, bo przy każdej kolorowance znajdziemy kredkę. To nie wszystko! Najbardziej spodobały mi się karty typu "Coś tu nie pasuje" np. motyle w słoiku, prezent zamiast karmnika dla ptaków. Taka odwrotność to dopiero gradka dla maluchów i ćwiczenie logicznego myślenia. Książeczki są ładnie wydane, ilustracje podobają się Oliwierowi. Książeczki otwierane są do góry, a dzięki twardej podkładce dziecku wygodnie się pracuje. 


Oliwer chętnie koloruje, nakleja,ćwiczy swoją rączkę, liczy, uczy się kolorów, poznaje świat, rozwiązuje zagadki i rozwija kreatywność oraz logiczne myślenie. Jak dla mnie SUPER :)  

Przy okazji przypomnę Wam o trwającym konkursie, w którym do wygrania książki wydawnictwa Egmont ,a dla wszystkich nagroda pocieszenia - kod rabatowy - 30%. Zapraszam do zabawy http://www.kreatywnadzungla.pl/2018/01/seria-art-egmont-najlepsza-na-ferie.html


A Wam jak się podoba seria "Akademia mądrego dziecka. Poznaję świat"?

6 komentarzy:

 1. Mieliśmy zdaje się jakąś książeczkę z tej serii, ale racja, takich pozycji jest mniej niż dla starszaków :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Egmont ma wspaniałe propozycje wydawnicze dla dzieci. My czekamy na tytuł "Kiedy się bawimy" :)Podobają mi się duże i wyraźne obrazki. Młodego zachwycą na pewno naklejki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. oo takiego czegos szukam dla swojej 3latki;),świetne zadania i naklejki a przeciez to najwazniejsze;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Kiedy mój syn był młodszy to uwielbiał takie kreatywne zabawy i podobne książeczki stale pojawiały się na mojej liście zakupów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś idealnego dla mojego Siostrzeńca :-)

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger