Rysujemy ósemki- pingwinki


Dzisiejsza praca plastyczna jest na 8! Dlaczego? Dlatego, że to dzięki ósemce wyczarujemy pingwinka:) Prosta i ciekawa zabawa plastyczna dla dzieci, która ma wiele korzyści dla rozwoju dziecka. Jak wiecie, takie połączenia lubimy najbardziej :)

Do wykonania pingwinków użyliśmy:

- blok rysunkowy
- pastele Kolorowy Świat Bambino


Magiczne ósemki - pingwinki to wspaniała zabawa plastyczna, która rozwija sprawność manualną, koordynację ręka- oko, przygotowuje dziecko do pisania i czytania. Moje dzieci rysowały zwykłe ósemki, ale jeszcze lepiej jest położyć kartkę w poziomie i rysować tzw. leniwe ósemki (element metody P. Dennisona). Tak na magnesie warto poczytać o Gimnastyce Mózgu.

Wracając do naszej zabawy plastycznej...dziecko wielokrotnie rysuje ósemkę. Najlepiej, żeby nie odrywało ręki i rysowało, rysowało ósemkę, aż w środku zostanie troszkę białego. Teraz czas na rozbudzenie twórczości dziecka...czas przemienić ósemkę w pingwinka. Rysujemy oczy, dziób, skrzydła itd.

Zapraszam na krótki filmik o tym jak bawili się Hania i Oliwier.
Na filmiku możecie zobaczyć,że rysowanie ósemki wcale nie jest łatwe. Dziecko na prawdę musi się skoncentrować i sprawnie poruszać dłonią.
Takie pingwinki to nie tylko aktywność plastyczna, ale przede wszystkim ma ona na celu wspieranie harmonijnego rozwoju dziecka. Tutaj efekt końcowy (choć bardzo ciekawy) nie jest tak ważny jak sama "droga", proces tworzenia pingwinka z ósemki. 

To zabawa , którą polecamy każdemu dziecku :) 

4 komentarze:

 1. Świetny pomysł Natalka stwierdziła ze jutro robimy😃

  OdpowiedzUsuń
 2. Super.Przed chwilą zrobiliśmy dinozaura z talerzyka papierowego A teraz robimy pingwina 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. /bardzo się ciesze,że skorzystałaś z tych inspiracji :)

   Usuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger