Kogut i kurczaczek- malujemy widelcem


Wszyscy używają widelca do jedzenia, syrenka Ariel do czesania, a my do malowania :)  Niebanalnie, kreatywnie i co najlepsze, efektownie :) Hania i Oliwier tworzyli z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Spróbujcie zaskoczyć swoje dziecko i zamienić pędzel na widelec...

Dziś pokażemy jak poszerzyć doświadczenia plastyczne dzieci i namalować kurczaczka oraz koguta...widelcem.


Do wykonania kurczaczka i koguta użyliśmy:

- białą i pomarańczową kartkę z bloku rysunkowego
- farby plakatowe
- widelec
- flamastry

Jak namalować kurczaczka


Widelec w dłoń i do dzieła! Nakładamy żółtą farbkę i za pomocą widelca rozprowadzamy ją na kartce, tak by powstał okrągły, pierzasty kształt przypominający kurczaczka ;) Najlepiej wykonywać ruchy od środka do zewnątrz. Można to porównać do malowania promieni słońca. Gdy nasza rozczapierzona kuleczka jest gotowa, odkładamy ją do wyschnięcia. W tym czasie wycinamy dziób, oczy i nóżki. Na koniec przyklejamy te elementy. Uroczy i zwariowany kurczaczek gotowy :)
Jak namalować koguta


Czas na koguta z pięknym upierzeniem. Zaczynamy od narysowania flamastrem kształtu przypominającego koguta - zobaczysz na zdjęciach o co mi chodzi ;) Malować będziemy oczywiście widelcem. Tym razem używamy kilku kolorów farbek. Rozprowadzamy widelcem kolory i mieszamy je ze sobą. Gdy farby wyschną możemy dorysować flamastrem dziób, grzebień, nóżki, lub wyciąć z kolorowych kartek i przykleić.
Tworząc kurczaczki i koguta, celowo zaproponowałam dzieciom  użycie widelca. Dzięki niemu uzyskaliśmy ciekawy efekt. Trochę podobny do wydrapywanki. Ja to nazywam "efektem pazurków". Kurczaczek wygląda jak pierzasta, rozczochrana kuleczka. Natomiast kogut jest barwny, jego piórka się mienią kolorami, podobnie jak u prawdziwego koguta. Podczas malowania widelcem dzieci rozwijają zdolności manualne, wyobraźnie oraz kreatywność.

Ten sposób możecie wykorzystać, tak jak my do namalowania kurczaczka i koguta, lub np. pawia.  Co jeszcze można namalować widelcem,hmm? Jaki masz pomysł? 3 komentarze:

 1. Piękne❤mamy takiego kurczaka

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł i piękne wykonanie :) Niesamowity wyszedł ten kogut, nigdy bym nie pomyślała, że technika jest tak prosta! Na pewno zrobimy jeszcze przed świętami :) Dzięki za pomysł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami najprostsze rozwiązania, dają wspaniały efekt :) Cieszę się, że znalazłać na naszym blogu inspiracje

   Usuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger