Gry dla dzieci: "Park dinozaurów"

Zastanawiałaś się kiedyś, co by było gdyby miliony lat temu meteoryt nie uderzył w Ziemie ? Może dinozaury żyłyby do dziś? 

Mimo, że dinozaury wyginęły to nadal fascynują ludzi i są ulubieńcami wielu dzieci, w tym moich :) Pomyśl, jaką frajdę miałby Twój mały zdobywca świata, gdyby mógł ocalić dinozaury. Brzmi ekstra, prawda? Wielkie wyzywanie i jeszcze większa radość z udanej misji. Wszystko to jest możliwe dzięki grze "Park dinozaurów" wydawnictwa Egmont. W tym wpisie poznasz naszą opinie o tej grze. 

 Elementy gry:

- dwustronna plansza
- 8 żetonów obiektów
- 8 żetonów tyranozaurów
- 4 figurki dinozaurów
- meteoryt
- kostka

Zasady gry:

Rodzinka Grywalskich wybrała się na wycieczkę do "Parku dinozaurów". To świetny pomysł na rodzinną wycieczkę :) Wracając do meritum...nagle dinozaury się rozbiegły, a na dziś zapowiedziano deszcz meteorytów. Trzeba ocalić jak najwięcej dinozaurów i pomóc im wrócić do ich wybiegów zanim rozpęta się kosmiczna burza. Takie zadanie czeka na graczy.

Podczas gry rzucamy kostką i przesuwamy wybranego dinozaura. Jeżeli dinozaur zatrzymał się na polu z obiektem należy odkryć jeden z żetonów leżących na planszy. Jeśli jest taki sam- brawo! Dinozaur bezpiecznie się przemieścił. Natomiast jeśli gracz odkrył niepasujący obrazek to meteoryt przemieszcza się o jedno pole. To właśnie on odmierza czas. Każdy  błąd to przesuniecie meteorytu i tym samym skrócenie czasu na uratowanie dinozaurów. Rozgrywka kończy się, gdy wszystkie dinozaury zostaną uratowane (wrócą na pole startowe) , lub z chwilą, gdy meteoryt dotrze na ostatnie pole swojego toru. Taka jest podstawowa wersja gry. 

Jeśli graczom uda się uratować wszystkie dinozaury to można zwiększyć poziom trudności :
-dodając tyranozaury
- grając na zaawansowanej stronie planszy (ma ona więcej pól) 
- od początku gry postawić meteoryt np. na trzecim polu, będzie wtedy mniej czasu na uratowanie dinozaurów


Recenzja gry "Park dinozaurów"

"Park dinozaurów" to nowa gra z bestsellerowej serii "Rodzinka wygrywa". Po wielu rozgrywkach i miłych popołudniach spędzonych przy planszy, możemy polecić tą grę z ręką na sercu :) 

To co mnie urzeka, to drewniane elementy. Takie gry mają u mnie dużego plusa. Wykonanie i ilustracja są również bardzo ładne. Jest to gra odpowiednia nawet dla 3 latków. Dzięki wielu wariantom można zwiększać stopień trudności. To fantastyczne! Gramy całą rodziną i nikomu się nie nudzi. Istotne jest też to, że jest to gra kooperacyjna. Wygrywają wszyscy. Gramy razem, a nie przeciwko sobie. Współpracujemy zamiast rywalizować.  Gracze mają jeden cel- doprowadzić jak najwięcej dinozaurów do ich wybiegów. Wspólnie podejmujemy decyzje, ustalamy taktykę. Podczas gry w "Park dinozaurów" dzieci uczą się współpracy, ćwiczą pamięć i logiczne myślenie. Oliwier uczy się nawet liczyć- przesuwając dinozaury odpowiednią ilość pól.  Moje dzieci interesują się dinozaurami więc ta gra to dla nich prawdziwa gratka! 

To co, Wasza rodzinka też spróbuje uratować dinozaury? ;)

6 komentarzy:

 1. Też ją mamy i mega się nam podoba

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej akurat nie mamy, ale od Egmont mamy kilka innych i są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My bardzo lubimy dinusie ta gra dla nas to rewelacja zapisuje ...urodziny starszej za parę miesięcy😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna gra, na pewno spodobałaby się mojemu starszemu synkowi :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger