Moja mama jest najlepsza na świecie! Pomysł na prace plastyczną z okazji Dnia Mamy

pomysły z okazji Dnia mamy

Dzień Mamy już wkrótce. W przedszkolu, w zerówce, w szkole organizuje się przedstawienia z tej okazji. Dzieci robią laurki, a galerie na korytarzach są pełne kwiatów lub portretów mamy. Bez wątpienia jest to wyjątkowy dzień.

Szukasz pomysłu na prace plastyczną z tej okazji? Super! Ten post jest dla Ciebie :) 


Każda mama jest najpiękniejsza i najlepsza na świecie! I dobrze, żeby o tym wiedziała. Ja jestem przeszczęśliwa, gdy słyszę "kocham Cię, mamo", "mamo jesteś piękna", "jesteś najlepsza mamą na świecie". To miód na moje matczyne serce. Najpiękniejsze upominki jakie dostałam? Dla mnie to rysunki moich dzieci. Nasza rodzina narysowana kredkami w wykonaniu moich dzieci jest przeurocza. Rysunki zmieniają się wraz z wiekiem. Kiedyś byliśmy grupą bazgrołów,a dziś mamy uśmiechnięte buzie, ręce i nogi (artysta Oliwier ), a nawet ubrania i ładne włosy (artystka Hania). Najprostsze, szczere, własnoręczne- takie prace dla mnie, dla mamy, są najpiękniejsze. A dla Ciebie?

Praca plastyczna z okazji Dnia Mamy

Dziś mam dla Ciebie pomysł na prace plastyczną , która sprawi,że każda mama poczuje się najpiękniejszą, najlepszą MAMĄ NA ŚWIECIE! W Dzień Mamy, każda mama sobie przypomni, że jest księżniczką dla swojego dziecka :)

Do jej wykonania potrzebujesz:

- białą kartkę
- złotą kartkę z wycinanki
- kredki
- klej
- nożyczki

Inspiracją do tej pracy plastycznej była bajka "Królewna Śnieżka" i motyw magicznego lusterka. 
Dla każdego dziecka przygotowałam kartkę z napisem "Lustereczko powiedz przecie, kto jest najlepsza mamą na świecie...." 

Przygotowałam również szablon lustereczka. Dzieci odrysowywały je na złotej kartce i wycinały. Jeśli planujesz tą pracę wykonać z przedszkolakami, które mają jeszcze duże kłopoty z wycinaniem możesz sama przygotować lusterka. 

Z białej kartki dzieci wycięły zwierciadło, które przykleiły do lustereczka. W środku samodzielnie narysowały swoją mamę. Najlepszą mamę na świecie!

Każda mama jest inna. Każda jest najpiękniejsza. Każda jest najlepszą mamą na świecie dla swojego dziecka.

 Mama, która zobaczy swój portret będzie na pewno mile zaskoczona :) 


P.S Przepraszam za kiepską jakość zdjęć ,ale w pracy miałam pod ręką tylko telefon.

1 komentarz:

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger