Arboretum w Wojsławicach- piękna rodzinna wycieczka

Zastanawiasz się gdzie jechać na rodzinną wycieczkę? Najlepiej w okolicy Wrocławia. Marzysz o spacerze wśród drzew, słuchając śpiewu ptaków, oddychając świeżym powietrzem? Chciałabyś podziwiać piękne kwiaty, rozkoszować się ich zapachem, a może beztrosko leżeć na trawie wpatrując się w błękit nieba? Czy taki rajski ogród istnieje? Tak! Poznaj Arboretum Wojsławice...najpiękniejszy i największy ogród na ziemi jaki widziałam :) 

arboretum w Wojsławicach

Zaledwie 50 kilometrów na południe od Wrocławia, na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Strzelińsko- Niemczańskich znajdziemy niezwykły ogród. Jadąc do Arboretum mijaliśmy pola, wzgórza, a na horyzoncie podziwialiśmy masyw Ślęży. Rozciągający się malowniczy pejzaż niczym z sielskich obrazów. Mieszkając w mieście, odwiedzając galerie handlowe, spacerując wśród blokowisk, taki widok to żywe wspomnienie z lat dzieciństwa...wyjazdy do babci na wieś, beztroskie bieganie boso po łące, gdy czas mijał na poszukiwaniu czterolistnej koniczyny, liczeniu kropek biedronkom i łapaniu motyli. 

Warto wybrać się do Arboretum razem z dziećmi, by pokazać im piękno natury. Hania i Oliwer wspominają tą wycieczkę jako jedną z najlepszych. Cały dzień spędziliśmy razem. Dzieci podziwiały bujną roślinność, za każdym kolejnym drzewem spotykały coś pięknego. Stawy, skały, gąszcz krzewów, piękne kwiaty, ogromne drzewa, motyle, ptaki...Dzieci zostały naszymi przewodnikami. Hania i Oliwier decydowali w którą ścieżkę skręcimy, na który pagórek wejdziemy. Wokół nas mnóstwo zieleni, nad nami błękitne niebo, tylko my i natura... Co chwila czekała na nas ławeczka lub leżak. Dzieci oprócz przygód na łonie natury mogły pobawić się również na placu zabaw. Mogliśmy łapać promienie słońca, głęboko oddychać świeżym powietrzem, słuchać śpiewu ptaków, nasycić wzrok zielenią przeplataną barwnymi kwiatami oraz wdychać ich zapach. Pobyt w Arboretum to rozkosz dla wszystkich zmysłów.  


 

 


Mimo,że na parkingu było dużo samochodów to spacerując w ogrodzie o powierzchni 62 ha, nie było tłoku. Na tym ogromnym terenie znajdują się kolekcje narodowe różaneczników, liliowców i bukszpanów. My odwiedziliśmy Wojsławice w lipcu i mieliśmy okazję zobaczyć kwitnące lilie. W Arboretum jest największa i najlepiej prowadzona kolekcja tej grupy roślin w Polsce oraz jedna z największych w Europie. Warto było to zobaczyć :) 
kolekcja liliowce

W Arboretum w Wojsławicach  odpoczęliśmy i byliśmy...tak po prostu byliśmy tu i teraz. Razem...my i dzieci w królestwie natury. Podziwialiśmy piękno przyrody, cieszyliśmy się sobą i aktualną chwilą. Czas w Arboretum odmierzało tylko słońce... 

Więcej informacji o Arboretum znajdziesz TUTAJ


6 komentarzy:

 1. Fantastyczne miejsce, szkoda że tak bardzo daleko.No ale może kiedyś się tam wybierzemy.Widze że warto :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli będziecie na w okolicach to koniecznie odwiedźcie Wojsławice :)

   Usuń
 2. Piękne miejsce. W tym roku wybieramy się na parę dni do Wrocławia, więc byłaby niezła okazja, żeby tam pojechać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja własnie teraz w sierpniu jadę do Wro i też po tym wpisie sie zastanawiam czy nie zahaczyc o to miejsce

   Usuń
 3. Wrocław to nasz cel na najbliższy rok... więc mam nadzieję że uda nam się odwiedzić także to cudowne miejsce <3
  Bajka!

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger