Edukacyjna zabawa z Kapitanem Nauką

edukacyjne gry układanki puzzle

Ahoj! Witam na pokładzie Kreatywnej dżungli. Na dzisiejszą wyprawę pełną edukacyjnej zabawy zaprasza Kapitan Nauka! W podróż zabieramy puzzle "Spadochroniarze" oraz loteryjkę "Pory roku".  Ruszamy i rozwój dziecka wspieramy!


Puzzle układam i opowiadam "Spadochroniarze"

W tym pudełku od Kapitana Nauki znaleźliśmy 24 puzzle i plakat XXL. Oliwier od razu zabrał się za układanie i opowiadanie! Byłam zaskoczona, bo nie instruowałam go. Taka niespodzianka, synek układa i tworzy historię. Z przyjemnością słuchałam i obserwowałam jak układa opowiadanie o spadochroniarzach. Kiedy kolejny raz sięgnął po pudełko z puzzlami, historia była zupełnie inna. Te puzzle to również  wspaniała pomoc dydaktyczna. Możemy poprosić dziecko np. o policzenie spadochroniarzy czy wskazanie, który jest wyżej.

Wyobraźnia, umiejętność wypowiadania się o ilustracjach, spostrzegawczość pracują na najwyższych obrotach. Puzzle i plakat przedstawiają bardzo ładną grafikę, a w dodatku są prawie tak długie jak Oliwier ;) 

"Spadochroniarze" to niebanalne puzzle dla trzylatków. Dziecko ułoży samolot i układa puzzle w dół...leci niczym spadochroniarz. Skończy jak wyląduje na ziemi :) 
spadochroniarze puzzle
 


Gra loteryjka "Pory roku"

Loteryjka od Kapitana Nauki składa się z 6 prostokątnych plansz i 36 żetonów. Plansze przedstawiają piękne ilustracje z porami roku. Obrazki są kolorowe i zawierają dużo szczegółów. Wszystkie zmiany w przyrodzie, pogodzie, ubiorze są dokładnie pokazane.  Razem z Hanią i Oliwierem wyszukiwaliśmy różnice pomiędzy poszczególnymi porami roku. Dzieci poznały wiosnę, lato, jesień, zimę oraz przedwiośnie i przedzimie. Już wyobrażam sobie jak zabieram tę grę do przedszkola i omawiam z dziećmi każdą porę roku! Jak się ubieramy, jak wyglądają drzewa, jakie są oznaki nadejścia wiosny.... Fantastyczna pomoc do zajęć w przedszkolu. 

Głowna zasada gry jest jedna : należy przyporządkować żetony do plansz i ułożyć je w odpowiednich miejscach na dużym obrazku. Dziecko musi wykazać się bystrym wzrokiem, żeby znaleźć niektóre szczegóły.  Grając w loteryjkę dzieci ćwiczą pamieć, spostrzegawczość, refleks, koordynacje wzrokowo- ruchową. 

Kapitan Nauka proponuje nam 4 warianty gry. Możemy grac w wersje dla graczy pełzaczy, graczy wymiataczy, graczy zapamiętywaczy oraz dla graczy rozrabiaczy! Moim dzieciom spodobały się wszystkie warianty, a najwięcej śmiechu i wygłupów było podczas gry dla rozrabiaczy :) 
pory roku pomoce dydaktyczne


Gramy, układamy, opowiadamy, bawimy się i spędzamy razem czas...tak upływa nam czas z Kapitanem Nauką. Edukacyjna zabawa to wspaniała sprawa! Zgadzasz się?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger