Kot z gazety- kreatywna praca plastyczna

kot z gazety

W naszej bibliotece znajduję się pewna wyjątkowa książka...
Książka, którą uwielbiają moje dzieci. Książka , która mówi o prawach zwierząt. Książka, która zainspirowała nas do stworzenia kreatywnej pracy plastycznej. Ta książka to "Zwierzokracja"-obowiązkowa pozycja na półce małego czytelnika i miłośnika zwierząt. Zapewne wykonamy prace plastyczne ze wszystkimi bohaterami tej książki, czyli zwierzętami. Zaczynamy od kota! Fragment "Zwierzokracji" poświęcony kotom bardzo zainteresował moje dzieci. Ciekawostki zawarte w książce sprawiły, że wpadłam na pewien pomysł...Zaproponowałam dzieciom, żeby wykonały koty z gazet. 

Prezentowana praca plastyczna (książka też) jest idealna dla przedszkolaków i uczniów klas I-III. Wystarczy odrobina wyobraźni, kreatywności, sprawne rączki i kot gotowy. Ile małych artystów, tyle rodzai kotów. Uwielbiam taką twórczość! Bez szablonów, tylko własna twórczość dzieci. 

Do wykonania tej pracy plastycznej potrzebujesz:

- kolorową kartkę z bloku rysunkowego
- szare gazety
- zeszyt papierów kolorowych
- klej
- nożyczki

Pracę zaczynamy od wycinania lub wydzierania kawałków gazety. Dobrze, żeby dziecko miało już w głowie jakiś pomysł na swojego kota i wycinało odpowiednie kształty. Młodsze dzieci zapewne pójdą na żywioł i kot powstanie z przypadkowych skrawków, zupełnie spontanicznie. Przyklejamy fragmenty gazet na kolorową kartkę, tak by powstał kot. Następnie wydzieramy lub wycinamy z zeszytu papierów kolorowych szczegóły np. oczy, wąsy, nos. Możemy też ozdobić kota przyklejając mu kolorowe paski. 

W ten oto sposób "Zwierzokracja" zainspiorowała nas do zwierzo- kreacji!
Prace plastyczne ze zwierzakami są szczególnie lubiane przez dzieci. Taka twórczość na pewno sprawi dzieciom wiele radości, a przy tym rozwinie wyobraźnie, kreatywność i zdolności manualne.


 


Twoje dziecko też kocha zwierzęta? Może ma kota na punkcie kotów, podobnie jak Egipcjanie...ale o tym przeczytacie w "Zwierzokracji"!


Jeśli spodobał Ci się ten wpis lub uważasz, że może kogoś zainteresować, będzie mi bardzo miło jeśli go skomentujesz lub/i udostępnisz dalej. To wyraz uznania dla mojej pracy i zaangażowania, a także sprawienie mi ogromnej radości.

Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi wpisami na blogu oraz tym co udostępniam na kanałach społecznościowych , zapraszam do polubienie Kreatywnej dżungli na Facebooku i obserwowania na Instagram.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger