Świąteczny skrzat- proste DIY dla dzieci

skrzaty diy jak zrobić skrzata

W tym wpisie zobaczysz jak w kilku krokach zrobić z dzieckiem świątecznego skrzata. Nasze skrzaty mają oczy gdzieś pod czapką, zachwycają prostotą i są niezwykle urocze. Pokusiliśmy się o skandynawski styl. Tak na marginesie uwielbiam skandynawskie wnętra, a Ty? Szał na skrzaty trwa, a święta co raz bliżej. Nie ma zatem  na co czekać, tylko zabierać się do pracy! Zobacz proste DIY dla dzieci.Do wykonania świątecznego skrzata potrzebujesz kawałek kartonu. W czasach zakupów przez internet i przesyłek kurierskich jest to łatwo dostępny materiał ;) Jak zdobędziesz karton to przygotuj jeszcze białą farbkę plakatową, czerwoną kartkę (możesz być też w innym kolorze) oraz standardowo nożyczki i klej.

Jak zrobić skrzata w kilku krokach?

  1.  Białą farbką malujemy dłoń dziecka.

2. Odbijamy dłoń na kartonie.

3. Z czerwonej kartki wycinamy trójkąt, powstanie z niego czapka.

4. Z kartonu wycinamy małe kółeczko- to będzie nos.

5.Nad odbitą dłonią przyklejmy czapkę, a potem nos (tak jak na zdjęciach).

6.Wycinamy z kartonu kontur naszego skrzata.


Moje dzieci wykonały swoje skrzaty w kilka minut. Pomogłam im tylko przy wycinaniu kartonu. Praca łatwa, przyjemna, a efekt murowany. Te skrzaty skradły nasze serca tym bardziej, że powstały z odbitych dłoni dzieci. Chyba pokusimy się o girlandę pełną świątecznych krasnali :) Można też zrobić je w wersji stojącej- wystarczy przykleić z tyłu kawałek kartonu. Nasze skrzaty mają czerwone czapki jak Mikołaj, ale można też użyć innego koloru np. szarego lub zielonego.


Jeśli spodobał Ci się ten wpis lub uważasz, że może kogoś zainteresować, będzie mi bardzo miło jeśli go skomentujesz lub/i udostępnisz dalej. To wyraz uznania dla mojej pracy i zaangażowania, a także sprawienie mi ogromnej radości.

Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi wpisami na blogu oraz tym co udostępniam na kanałach społecznościowych , zapraszam do polubienie Kreatywnej dżungli na Facebooku i obserwowania na Instagram.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger