Wesoły Mikołaj z rolki po papierze toaletowym

praca plastyczna mikołaj

Ho,ho, ho, czy szukasz mikołajkowych inspiracji dla dzieci? Dobrze się składa, bo w tym wpisie znajdziesz pomysł na Mikołaja z rolki po papierze toaletowym. Moje dzieci są zachwycone tymi śmiesznymi Mikołajami.  Jest to łatwa praca przestrzenna, która pobudzi wyobraźnie dziecka i wywoła uśmiech na twarzy.

Do wykonania wesołego Mikołaja z rolki po papierze użyliśmy:

- rolki po papierze toaletowym
- kartki z w kolorach: biały, czarny,czerwony
- czarny flamaster
- klej introligatorski
- klej w sztyfcie
- nożyczki


Z czerwonej kartki wycinamy pasek o takiej samej wysokości jak rolka. Czarnym flamastrem rysujemy cegły. Tak przygotowaną kartką oklejamy rolkę po papierze. Komin gotowy! Czas na Mikołaja, który z poświęceniem wciska się do komina, aby podarować dzieciom prezenty. W tym celu wycinamy elementy postaci Mikołaja :
- 2 czarne rękawiczki
- czerwona czapka z białym pomponem
- 2 czerwone nogawki od spodni oraz białe kożuszki
- 2 czarne buty
- worek z prezentami
Sklejamy wycięte elementy i tworzymy czapkę oraz nogi razem z butami.

Oliwier zrobił Mikołaja, który wpadł do komina. Wystarczy przykleić nogi do wewnętrznej strony rolki, a na komin przykleić worek. 

Hania wykonała Mikołaja, któremu udało się zostawić prezenty, a teraz stara się wydostać z domu przez komin. Tym razem do wewnętrznej strony rolki przyklejamy czapkę oraz rękawiczki. Wszystko możesz zobaczyć na zdjęciach. 

Efekt końcowy jest ciekawy i niebanalny. Hania zrobiła wszystko samodzielnie. Natomiast Oliwer przyklejał gotowe elementy. Mikołaja na wesoło możesz wykonać z dziećmi w domu, przedszkolu, szkole, czy na świątecznych warsztatach. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger