BAŁWANEK Z PAPIEROWEGO TALERZYKA

bałwan z papierowego talerzyka

Zima kojarzy mi się ze śniegiem i bałwankami (koniecznie z nosem z marchewki i garnkiem na głowie). O tej porze roku trzeba ulepić z dzieckiem bałwana lub chociaż zrobić. Przecież to symbol zimy. Bałwanka można zrobić na wiele sposobów, nawet bez śniegu. Dziś na blogu, jeden z nich- urocza biała buźka z talerzyka papierowego.


Do wykonania tej pracy potrzebujecie:
- papierowe talerzyki
- kolorowe kartki
- guziki
- klej w sztyfcie oraz klej introligatorski magic 
- nożyczki
-  opcjonalnie dziurkacz w kształcie śnieżynki

BAŁWANEK Z PAPIEROWEGO TALERZYKA

Z kolorowej kartki wycinamy nakrycie głowy. U nas jest to kapelusz. Można go ozdobić płatkami śniegu i kolorowym paseczkiem. Ja zrobiłam śnieżynki za pomocą dziurkacza. Z pomarańczowej kartki wycinamy nosek- marchewkę. Wszystkie elementy naklejamy na papierowy talerzyk. Z guzików robimy oczy i uśmiech. Przyklejamy je klejem introligatorskim.

Podczas tworzenia dziecko rozwija zdolności manualne, motorykę małą, kreatywność oraz ćwiczy umiejętność wycinania. Przy okazji możemy utrwalić znajomość kolorów i przeliczać guziki.

Tym sposobem,  w przedszkolu powstała cała galeria bałwanków. Każdy inny i wyjątkowy. Buźki bałwanków to świetny pomysł na pracę plastyczną dla dzieci w wieku przedszkolnym. 

To nie jedyny pomysł na wykonanie bałwanka, jaki możesz znaleźć na blogu. Zajrzyj jeszcze TUTAJ

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli spodobał Ci się ten wpis lub uważasz, że może kogoś zainteresować, będzie mi bardzo miło jeśli go skomentujesz lub/i udostępnisz dalej. To wyraz uznania dla mojej pracy i zaangażowania, a także sprawienie mi ogromnej radości.

Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi wpisami na blogu oraz tym co udostępniam na kanałach społecznościowych , zapraszam do polubienie Kreatywnej dżungli na Facebooku i obserwowania na Instagram.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger