Klaun- karnawałowa praca plastyczna

klaun praca plastyczna

Karnawał trwa! Czas tańców i wesołej zabawy. W szkołach i  przedszkolach odbywają się bale przebierańców. W tym roku Hania przebrała się za kota, a Oliwer jeszcze czeka na bal- strój już czeka. Syn będzie Kapitanem Ameryką. Za kogo przebrały/przebiorą się Wasze dzieci?
W domu też urządziliśmy sobie mini zabawę połączoną z twórczością plastyczną. Zrobiliśmy wesołe klauny, więc dzielę się z Wami tym pomysłem na karnawałową pracę plastyczną. 


Do wykonania klauna potrzebujemy nożyczki, klej, kawałek kolorowej kartki i coś do rysowania i ozdabia np.flamastry, pastele,kredki, kolorowe kółeczka, cekiny, pompony. Najważniejsza jest kartka A4 z bloku rysunkowego. Z niej powstanie głowa i czapka klauna. Wystarczą 4 kroki, żeby to zrobić. Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć mały tutorial.


1. Zaginamy kartkę tak, żeby powstał kwadrat i odcinamy niepotrzebną część.
2. Rozkładamy kartkę i kładziemy ją przed sobą tak, żeby widzieć romb.
3. Zaginamy jeden bok do środka.
4.Zaginamy drugi bok do środka, rogi czapeczki na zewnątrz.

Teraz możemy rysować i ozdabiać!

Zaczynamy od buźki. Rysujemy oczy, roześmiane usta i przyklejamy nos- najlepiej użyć pompon. Następnie ozdabiamy czapeczkę. Niech to będzie feeria barw i wspaniała zabawa, tak jak przystało na karnawał. Może użyjecie też cekinów i brokatu? To od małego twórcy i dostępności materiałów zależy, czy czapeczka będzie pomalowana kredkami, flamastrami, czy będzie w pasy, romby,a może esy-floresy. Zupełna dowolność i karnawałowe szaleństwo :) Nie możemy zapomnieć o kolorowych włosach, które będą wystawać z boku czapeczki klauna. W tym celu, z kolorowej kartki wycinamy dwie "chmurki'i przyklejamy je od tyłu. 

Moje dzieci świetnie się bawiły, tworząc swoje klauny. Hania i Oliwer uwielbiają takie "artystyczne przyjęcia", kiedy na stole leży mnóstwo materiałów, z których mogą korzystać. U nas królowały produkty Kolorowy Świat Bambino

Taka twórcza praca rozwija kreatywność, zmysł estetyczny, a także sprawność manualną. Kolorowanie, przyklejanie, wycinanie i zaginanie kartki usprawnia dłonie i palce dziecka.

...................................................................................................................................................................
Jeśli spodobał Ci się ten wpis lub uważasz, że może kogoś zainteresować, będzie mi bardzo miło jeśli go skomentujesz lub/i udostępnisz dalej. To wyraz uznania dla mojej pracy i zaangażowania, a także sprawienie mi ogromnej radości.

Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi wpisami na blogu oraz tym co udostępniam na kanałach społecznościowych , zapraszam do polubienie Kreatywnej dżungli na Facebooku i obserwowania na Instagram.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszymy się, że tu jesteś.
Zostaw po sobie ślad- napisz komentarz, odwiedź nasz Facebook i najważniejsze- baw się dobrze:)
Do następnego razu, zapraszam :)

Copyright © 2016 Kreatywna dżungla , Blogger